X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Rusza kolejna inwestycja w ramach "Programu 100 obwodnic". Podpisano umowę dla Zamościa

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 15:04
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał plan inwestycyjny dla obwodnicy Zamościa. Przewiduje się, że zostanie ona oddana do użytku w ciągu 5 lat. To oznacza, że w ramach realizowanego przez PiS "Programu 100 obwodnic", z kolejnego miasta zniknie uciążliwy ruch TIR-ów.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał plan inwestycyjny dla obwodnicy Zamościa.
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał plan inwestycyjny dla obwodnicy Zamościa. Foto: Ministerstwo Infrastruktury

Tym samym rusza proces szczegółowego planowania inwestycji, umożliwiający ogłoszenie przetargów na wykonanie prac.

Decyzja o nowej inwestycji drogowej została ogłoszona już w lutym tego roku. Minister infrastruktury podkreślał wtedy, że obwodnice powstaną tam, gdzie z powodu ich braku dochodziło do wielu wypadków drogowych, a miasta, które nie mają obwodnic, mają problemy z powodu zbyt dużego natężenia ruchu i zanieczyszczenia powietrza.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

budowa dróg 1200 eastnews.jpg
Sto obwodnic od 2020 do 2030 roku. Zobacz, gdzie powstaną

W Lubelskiem powstanie jeszcze 7 obwodnic

W województwie lubelskim ma powstać jeszcze 7 obwodnic: w Dzwoli, Górajcu, Janowie Lubelskim, Łęcznej, Łukowie, Szczebrzeszynie i Zamościu. Obwodnica Zamościa powstanie w ciągu drogi krajowej 74 – Chomęciska, Chyża, Płoskie.

Na program budowy 100 obwodnic przewidziano 28 mld zł

W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 820 kilometrów. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych wyposażone w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego.

W programie zostały ujęte zadania na różnym etapie przygotowania. Wybór obwodnic do realizacji odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach liczonego poziomem wypadkowości i ofiarami wypadków, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.

Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną.

PR24, Aleksander Pszoniak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: epidemia nie przerwie inwestycji w infrastrukturę drogową i kolejową

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 14:00
- Budownictwo infrastruktur drogowych i kolejowych z funduszu dróg samorządowych oraz budowa CPK zachowają ciągłość - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister infrastruktury: Fundusz Dróg Samorządowych zapewni aktywizację małych i średnich firm

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 13:11
Dzisiaj Fundusz Dróg Samorządowych, to jeszcze jeden bardzo ważny cel - cel aktywizowania małych i średnich firm. [...] To miejsca pracy - dzisiaj tak potrzebne - w praktycznie każdym samorządzie - powiedział na konferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:40
Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.
rozwiń zwiń