X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

LOT szykuje się do wznowienia połączeń. Będą nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na pokładach

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 12:30
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzą na pokładach swoich samolotów nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem koronawirusem. Od pierwszego czerwca LOT wznawia regularne połączenia. Na razie będą to rejsy krajowe, między innymi do Gdańska, Krakowa, Szczecina i Wrocławia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

 Jak podkreśla rzecznik PLL LOT Michał Czernicki, samoloty będą systematycznie dezynfekowane, a powietrze w samolocie będzie stale filtrowane.

Ochrona personelu i pasażerów

Filtry typu HEPA, w które wyposażono samoloty LOT-u, usuwają 99,9% bakterii i wirusów unoszących się w powietrzu. Dodatkowo pokład, schowki ponad siedzeniami oraz luki bagażowe są regularnie dezynfekowane za pomocą specjalnych środków biobójczych.

Załogi pokładowe obsługujące pasażerów podczas lotu zostaną wyposażone w maseczki i rękawiczki. Wszyscy pasażerowie udający się w podróż będą zobowiązani do zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki przez cały czas trwania lotu. W ramach serwisu pokładowego będzie miała zastosowanie zasada "no contact", ograniczającą bezpośrednie interakcje pasażerów z załogą. Napoje i przekąski serwowane będą w indywidualnych opakowaniach.


samoloty free1200.jpg
Puste niebo i lotniska, straty liczone w miliardach, zwolnienia. Sektor lotniczy w trybie wojny

W celu zminimalizowania kontaktu oraz usprawnienia wejścia do samolotu, pasażerowie otrzymają możliwość przewozu jednej sztuki bagażu podręcznego w wymiarach 55 cm/40 cm/23 cm i zwiększonej wadze do 10 kilogramów. Rzecznik zaznaczył, że przez jedną sztukę bagażu należy rozumieć  plecak, torebkę, laptop lub reklamówkę z zakupami.

Jakie zmiany w odprawie na lotniskach? 

Także lotniska, które będą obsługiwać wznowione loty, planują zmianę procedur bezpieczeństwa.

Zmiany obejmują między innymi kontrolne pomiary temperatury przy wejściu do terminali, odizolowanie pasażerów przylatujących i wylatujących, dystans przestrzenny w gate’ach i podczas boardingu, ograniczenie dostępnej infrastruktury, czyli sklepów i saloników biznesowych, dostęp do środków antybakteryjnych i płatnych automatów z maseczkami ochronnymi czy obowiązek zakrywania ust i nosa, wprowadzony w Polsce od 16 kwietnia. 

Coraz więcej procedur samoobsługowych

W ramach ograniczania kontaktu pasażerów z obsługą lotniska, PLL LOT pracuje także nad zastąpieniem dotychczasowych procedur mechanizmami samoobsługowymi między innymi  obowiązkową odprawą on-line oraz samodzielnym boardingiem. Szczegółowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na lotniskach zostaną przedstawione pasażerom do 25 maja.


lufthansa samoloty stojace pap 1200.jpg
Linie lotnicze w Europie wznawiają loty, ale do normalności jeszcze daleko

Narodowy przewoźnik nie podał na razie daty przywrócenia połączeń międzynarodowych. Uzależnione to będzie od decyzji w sprawie otwarcia granic oraz od sytuacji epidemicznej w Polsce i poszczególnych krajach.

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży w związku z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 10:41
W związku z epidemią koronawirusa LOT umożliwia bezpłatną zmianę daty podróży pasażerom posiadającym bilet zakupiony przed 31 marca br. na lot od 6 marca do 24 kwietnia br. - przekazała spółka. Rejs z nową datą musi się odbyć do 31 grudnia br. warunkiem jest zachowanie m.in. tej samej trasy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykanie wprowadzają zakaz podróży z Europy. Sztab kryzysowy w PLL LOT

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 11:23
Polskie Linie Lotnicze LOT reagują na decyzję prezydenta Donalda Trumpa, który wprowadził zakaz podróży do Stanów Zjednoczonych z krajów strefy Schengen. Od rana w siedzibie PLL LOT obraduje sztab kryzysowy, który ma podjąć decyzję w sprawie lotniczych połączeń z Polski do USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Akcja "LOT do domu". Do kraju wróciło blisko 50 tys. Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 16:50
- Od początku akcji "LOT do domu" do 1 kwietnia odbyło się 322 lotów, a 47444 obywateli wróciło do Polski - poinformowała rzecznik MSZ Monika Szatyńska-Luft.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dreamliner ze sprzętem medycznym z Chin wylądował w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 08:59
Do Poznania dotarł pierwszy z serii samolotów transportujących do Polski sprzęt ochronny pomocny w walce z koronawirusem kupiony w Chinach przez Fundację Lekarze Lekarzom. Następne transporty spodziewane są w kolejnych dniach.
rozwiń zwiń