X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

120 tysięcy firm ze wsparciem. Kancelaria premiera podsumowuje działanie tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 10:03
Tydzień zaczynamy od garści najważniejszych wiadomości i danych płynących z polskiej gospodarki chronionej antykryzysową i finansową tarczą PFR - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, nawiązując do filmu zamieszczonego przez kanceleria premiera. Wideo stanowi podsumowanie dotychczasowego podsumowania obydwu pakietów pomocowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 88studio/ Shutterstock

W filmie zwrócono uwagę, że koronawirus to największe w historii wyzwanie dla światowej gospodarki. Wskazano, że nawet w najbogatszych krajach lawinowo rośnie bezrobocie, a przedsiębiorcy "martwią się o swoją przyszłość".

- Dlatego w obronie polskich firm rząd błyskawicznie przygotował tarczę – antykryzysową i finansową. Po pierwszych tygodniach ich działania można to powiedzieć otwarcie: tarcze działają - mówi lektor w filmie.

W spocie wypowiada się Agnieszka Flis, prezes firmy ZPC Flis, którą w piątek odwiedził szef rządu. Wskazała ona, że z powodu kryzysu spadły obroty oraz zamrożony został eksport, nie było też zamówień.

- W 24 godziny otrzymaliśmy środki na konto - podkreśliła Flis. W filmie podkreślono, że wnioski w ramach tarczy można wypełnić szybko, nie wychodząc z firmy czy domu oraz że przychodzą one na konto nawet w ciągu kilkudziesięciu godzin.

złotówki pieniądze shutterstock 1200.jpg
Część subwencji dla firm jest bezzwrotna. Od czego będzie to zależeć?

Wsparcie płynnościowe w trudnym czasie

Tarcza finansowa to program Polskiego Funduszu Rozwoju, mający na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego, bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

Wartość tarczy finansowej to 100 mld zł.

PolskieRadio24.pl, PAP, FB, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcza finansowa. Dzięki subwencjom dla firm przybywa uratowanych miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 14:24
- Po pierwszym tygodniu obowiązywania tarczy finansowej uruchomionej przez PFR średnia kwota subwencji dla mikrofirm to 72 tys. zł, a małych i średnich firm 690 tys. zł - wskazał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że średni czas od złożenia wniosku o pomoc do jej wypłaty wynosi około doby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa. Zobacz, jakie warunki trzeba spełnić, by skorzystać z państwowej pomocy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 12:59
Z tarczy finansowej skorzystało już ponad 70 tysięcy firm. By mieć prawo do rządowej pomocy, przedsiębiorcy muszą mieć spadek przychodów o co najmniej 25 procent. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senacka komisja przyjęła kilkadziesiąt poprawek do tarczy antykryzysowej 3.0

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:44
W Senacie trwają prace nad kolejną wersją tarczy antykryzysowej. Chodzi o rządową ustawę o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, którą pod koniec kwietnia przyjął Sejm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR działa. Wnioskodawcy zadowoleni z szybkiej reakcji

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 15:30
- Ratowanie przedsiębiorców i przeciwdziałanie bezrobociu kosztuje - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w ramach tarczy finansowej do firm w Polsce trafia dziennie 1,5 mld zł pomocy. Szef rządu zwrócił uwagę, że tarcza finansowa ma uratować co najmniej 2 mln miejsc pracy, a zasiłek dla bezrobotnych wzrośnie do 1,2 tys. zł.
rozwiń zwiń