X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Wiceprezes PFR: źle wypełniony wniosek opóźnia wypłatę środków z tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 22:00
Czasami warto poczekać i wyznaczyć we wniosku o pomoc z PFR późniejszy miesiąc referencyjny, bo firma ma prawo tylko raz ubiegać się o pomoc z tarczy antykryzysowej - radził przedsiębiorcom Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju, gość PR1.  
Audio
  • Bartosz Marczuk wiceprezes PFR tłumaczy jak wnioskować o pomoc z tarczy finansowej (PR1)
Bartosz Marczuk
Bartosz Marczuk Foto: Wojciech Kusiński / PR

Wiceprezes PFR apelował, aby nie podawać jako miesiąc referencyjny we wniosku  marca, gdy największy, realny spadek przychodów był w kwietniu lub dopiero może nastąpić w maju, czerwcu lub w lipcu.

Prawidłowo podany miesiąc referencyjny decyduje o wysokości subwencji z PFR, bo jest ona zależna od liczby zatrudnionych (stan na dzień 31.12.2019 r.) oraz od procentowego spadku przychodów, tylko w  jednym, konkretnym miesiącu. 

Wnioski od firm wypełnione drogą elektroniczną, zawsze muszą być podpisane cyfrowym podpisem kwalifikowanym i przesłane do banku, gdzie firma ma swój rachunek operacyjny. Dopiero potem podania o pomoc trafią do ekspertów PFR.

Bartosz Marczuk przypomniał, że jeżeli przedsiębiorca uzna, że źle zaczął wypełniać e-wniosek, zawsze może się cofnąć w procesie jego wypełniania, bez prawnych i finansowych konsekwencji.

Bartosz Marczuk podkreślił, że PFR, negocjując z bankami warunki wypełniania wniosków, kładł szczególny nacisk na możliwość jego napisania od nowa, cofnięcia na dowolnym etapie jego przygotowywania.  Chodziło też o możliwość jego sprawdzenia, jeszcze przed jego wysłaniem do PFR (np. w formie wydrukowanego dokumentu).


Rozmowę z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem PFR prowadziła Aleksandra Tycner, zapraszamy do jej wysłuchania. 


PR1/PR24/Aleksandra Tycner/sw 


 

   

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Borys: ponad 10 mld złotych trafiło do firm dzięki tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 10:00
- Na koniec kwietnia mówimy o co najmniej dziesięciu czy być może kilkunastu mld złotych, które realnie popłynęły do sektora przedsiębiorstw. Pomoc otrzymali pracodawcy zatrudniający 10 mln osób - powiedział w TVN24 prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa już działa. W puli 100 mld zł, wnioski można złożyć przez internet

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2020 14:33
Można już składać wnioski o subwencje w ramach tarczy finansowej, czyli pakietu bezpośredniego, państwowego wsparcia dla firm. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zapowiedział, że przedstawiciele mikro, małych i średnich firm będą mogli wnioskować o pomoc finansową na stronach internetowych 17 banków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowe 150 mln zł. Większa pula pieniędzy na pożyczki dla firm

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 15:15
Mniejsze firmy, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z pandemią - w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego - mogą liczyć na pożyczki, których budżet zwiększono z 400 do 550 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert PFR: od oceny do jakiej kategorii należy nasza firma, zależy wysokość subwencji

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 16:30
Składanie wniosków o pomoc jest maksymalnie uproszczone, niemniej warto na początku ustalić, do jakiej z trzech kategorii firm się nasza kwalifikuje. Chodzi o kryterium liczby zatrudnionych – mówi Eliza Kruczkowska z Polskiego Funduszu Rozwoju, gość 1 Programu Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: kolejnego zamrożenia gospodarka nie wytrzyma, musimy być ostrożni

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:32
- Tempo odmrażania polskiej gospodarki jest wystarczające. Przedsiębiorcy powinni pamiętać, że jeśli pojawią się  nowe ogniska zakażeń, to być może gospodarka zostanie zamrożona na dłużej, a tego już nie wytrzymamy - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
rozwiń zwiń