X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza finansowa. Do firm trafiło już prawie 20 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 14:39
Ponad 95 tysięcy firm skorzystało dotychczas z pomocy w ramach tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju. Spółka poinformowała, że wysokość wypłaconych subwencji wyniosła blisko 20 miliardów złotych.
Audio
  • Paweł Borys: wnioski o rządowe wsparcie składa coraz więcej firm (IAR)
  • Paweł Borys: w przypadku mikrofirm wysokość subwencji zależy od tego, ilu pracowników zatrudnia przedsiębiorstwo oraz jak bardzo spadły jego przychody; w małych i średnich firmach wysokość dotacji wylicza się na podstawie skali spadku sprzedaży (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Tarcza finansowa to rządowy program, którego celem jest wsparcie mikro-, małych i średnich firm dotkniętych gospodarczymi skutkami pandemii koronawirusa. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się nawet o 3,5 miliona złotych dotacji.

Prezes PFR Paweł Borys powiedział, że wnioski o rządowe wsparcie składa coraz więcej firm.

firma-1200-sh.jpg
BGK: pandemia boleśnie uderzyła w małe i średnie firmy. Na pomoc tarcza antykryzysowa

- Po dwóch tygodniach działania programu widać, że zapotrzebowanie jest znaczące - powiedział Paweł Borys.

- Jesteśmy blisko stu tysięcy firm. Niewykluczone, że w ramach programu dojdziemy do blisko 200-300 tysięcy przedsiębiorstw, które w ten sposób otrzymają niezbędną pomoc - dodał. Paweł Borys przypomniał, że w przypadku mikrofirm wysokość subwencji zależy od tego, ilu pracowników zatrudnia przedsiębiorstwo oraz jak bardzo spadły jego przychody. W małych i średnich firmach wysokość dotacji wyliczana jest na podstawie skali spadku sprzedaży.

Część pożyczki będzie bezzwrotna

Szef PFR zaznaczył, że po roku część udzielonego wsparcia może zostać umorzona.

- Głównie w zależności od tego, czy firmy utrzymały zatrudnienie - powiedział Paweł Borys.

- Ten program służy przede wszystkim temu, by utrzymać miejsca pracy. Chcemy, by te środki służyły finansowaniu wynagrodzeń i bieżącej działalności. Jeśli te warunki zostaną spełnione, znacząca część tego finansowania będzie bezzwrotna - dodał.

Wnioski o wsparcie można składać w bankach komercyjnych i spółdzielczych, które przystąpiły do programu.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiceminister rozwoju: po branży kosmetycznej i gastronomii nastąpi odmrożenie branży fitness. Wytyczne już są przygotowane

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 17:30
Od poniedziałku 18 maja, wrócimy do normalności w usługach kosmetycznych, fryzjerskich i gastronomicznych. Wymogi nałożone na firmy mają zapewnić bezpieczeństwo klientów i pracowników, ale nie oznaczają zbyt wielkich kosztów - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju gość "Expressu Gospodarczego" PR 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR. Na co zwrócić uwagę przy składaniu wniosku?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 09:00
Ponad 95 tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które poniosły straty z powodu pandemii koronawirusa, otrzymało już w ramach tarczy finansowej pomoc z programu Polskiego Funduszu Rozwoju, który może przeznaczyć na ten cel 100 miliardów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

BGK: pandemia boleśnie uderzyła w małe i średnie firmy. Na pomoc tarcza antykryzysowa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 13:04
Przez epidemię koronawirusa 60 proc. małych i średnich firm (MŚP) ograniczyło skalę działalności, a co trzecia zredukowała zatrudnienie - wynika z badania banku BGK. 
rozwiń zwiń