X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Większa produkcja i zysk. KGHM radzi sobie w trudnych czasach koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:53
- W nienormalnych czasach, związanych z epidemią koronawirusa, udało nam się utrzymać produkcję, sprzedaż oraz utrzymać w ryzach koszty - powiedział podczas konferencji prasowej prezes największego polskiego koncernu - KGHM Polska Miedź, Marcin Chludziński.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: kghm.pl

Zarząd miedziowej spółki zorganizował telekonferencję prasową dzień po opublikowaniu wyników za pierwszy kwartał tego roku.

KGHM zarobił w I kwartale więcej niż rok wcześniej

kghm1.jpg
KGHM utrzymuje produkcję pomimo epidemii

Grupa kapitałowa KGHM Polska Miedź zarobiła netto w I kw. br. 690 mln zł, wobec 552 mln zł w analogicznym okresie zeszłego roku - wynika z raportu kwartalnego KGHM Polska Miedź.

Zysk mimo spadku cen miedzi na światowych rynkach

Prezes KGHM Marcin Chludziński podczas konferencji prasowej, na której omówiono wyniki spółki, wskazał na otoczenie makroekonomiczne, które w dużej mierze determinowane jest przez pandemię koronawirusa. Chludziński wskazał, że w odniesieniu do pierwszego kwartału 2019 r. nastąpił spadek cen miedzi o ponad 9 proc., wzrost cen srebra o 8,5 proc. i umocnienie dolara względem złotówki o 3,4 proc.

- Przy tym spadku cen mamy dobre informacje produkcyjne – 1 proc. wzrostu produkcji kwartał do kwartału; 3-proc. wzrost produkcji srebra i ponad 7 proc. spadku kosztu C1 - mówił prezes.

W nienormalnych czasach KGHM utrzymuje produkcję i sprzedaż

Chludziński podkreślił, że „w nienormalnych czasach (związanych z epidemią COVID-19 – przyp. PAP) udało się utrzymać produkcję, udało się utrzymać sprzedaż, udało się utrzymać w ryzach koszty”.

Dodał, że utrzymanie produkcji, sprzedaży i dyscypliny kosztów to obecnie duże wyzwanie. -Obserwujemy przemysł wokół nas; nie wszędzie jest to możliwe, w przemyśle wydobywczym na świecie widzimy w wielu miejscach przestoje - mówił.

Spółka na bieżąco reaguje na zmienne czynniki na rynku

Prezes podkreślił, że spółka na bieżąco reaguje na pojawiające się "nowe parametry i zmienne".

- Trzeba na bieżąco reagować w pracach kopalni, w pracach hut (…) ta elastyczność, którą mieliśmy zapisaną w przyjętej w 2018 r. strategii, jest dziś czymś, co nam pomaga – jesteśmy w stanie reagować na zmienność ekonomiczną, która pojawia się w świecie - mówił Chludziński.

Zysk za I kwartał jednym z najlepszych w historii firmy

Mówiąc o wynikach spółki za pierwszy kwartał tego roku, prezes wskazał m.in. na wzrost produkcji miedzi płatnej o 1 proc., co daje 174 tys. ton w pierwszym kwartale. - To istotna informacja dla inwestorów (…) mamy też wysoki wynik netto – 690 mln, to jeden z wyższych wyników kwartalnych netto w historii firmy - mówił Chludziński.

W raporcie kwartalnym napisano, że przychody grupy z umów z klientami wyniosły w I kw. br. 5 mld 299 mln zł, wobec 5 mld 488 mln zł w tym samym okresie zeszłego roku.

Podano, że zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 813 mln zł, a netto ze sprzedaży 495 mln zł, przy kosztach sprzedaży i kosztach ogólnego zarządu w wysokości 318 mln zł. W tym samym okresie zeszłego roku zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 1 mld 47 mln zł, a netto ze sprzedaży 739 mln zł, przy kosztach sprzedaży i kosztach ogólnego zarządu w wysokości 308 mln zł.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Agencji Rezerw Materiałowych: bez decyzji premiera nie udałoby się tak szybko sprowadzić do kraju środków ochrony osobistej

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 21:30
- W pozyskaniu dla Polski materiałów medycznych do walki z koronawirusem działali wspólnie polscy dyplomaci, przedsiębiorcy działający na chińskim rynku oraz spółki Skarbu Państwa - powiedział Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych, gość "Expressu Gospodarczego" Programu 1 Polskiego Radia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy w okresie pandemii. W I kwartale mniej nowych rejestracji, ale i mniej upadków

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:15
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, w I kwartale 2020 r. zarejestrowano 84 tys. 99 podmiotów gospodarczych, czyli o 11,8 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r. Jednocześnie w tym czasie upadły 142 podmioty gospodarcze, tj. o 8,4 proc. mniej niż rok temu.
rozwiń zwiń