X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

DIH5G, czyli hub cyfrowej innowacji. Na Politechnice Łódzkiej już działa sieć 5G

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 12:03
Na Politechnice Łódzkiej uruchomiono sieć badawczą 5G. Hub innowacji cyfrowej (DIH5G) - pierwszy taki w Polsce. Uczelniana sieć będzie rozwijana.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz: hub wpisuje się w ogólnoeuropejską sieć (IAR)
  • Jadwiga Emilewicz: mam nadzieję, że rozwiązania testowane w hubie będą mogły być wykorzystywane zarówno przez studentów, jak i biznes (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz powiedziała, że hub wpisuje się w ogólnoeuropejską sieć. Dodała, że będą w nim testowane rozwiązania dla inteligentnego miasta, dla inteligentnych budynków.

- Rozwiązania cyfrowe, 5G - to szybszy internet, szybszy transfer danych, to bardziej nowoczesne usługi cyfrowe - podkreśliła. Zwróciła uwagę, że w czasie pandemii wiele sektorów, usług produkcyjnych, zostało wyłączonych. Nowe technologie cyfrowe - dodała - są odpowiedzią na to, jak nie wyłączyć całej gospodarki.

shutterstock_1341108944 (1).jpg
Trwa wyścig, jakiego nie było. Wkrótce strategia USA dot. sieci 5G, która wesprze kraje NATO

Rozwiązania dla nauki i biznesu

Jadwiga Emilewicz ma nadzieję, że rozwiązania testowane w łódzkim hubie, który ma na razie charakter pilotażowy, będą mogły być wykorzystywane zarówno przez studentów, jak i biznes.

Projekt powstał z inicjatywy i środków Ministerstwa Rozwoju. Realizuje go konsorcjum zrzeszające Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy, Politechnikę Łódzką, Ericssona oraz Fundingbox.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zielone światło dla 5G w Polsce. UKE rozpoczyna aukcję częstotliwości

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 13:39
Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił aukcję na cztery rezerwacje częstotliwości umożliwiających rozwój sieci 5G w Polsce. Termin na składanie ofert wstępnych upływa 23 kwietnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadchodzi kolejna generacja sieci komórkowej. Zobacz, na czym polega 5G

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 09:21
Temat sieci 5G staje się coraz bardziej popularny, a mimo to wciąż niewielu zdaje sobie sprawę, na czym ta technologia naprawdę polega. Czy właśnie stoimy na progu rewolucji technologicznej i wielkich zmian?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Geopolityczne starcie o sieć 5G. Rywalizacja supermocarstw wkracza w nową fazę

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 14:55
Rywalizacja o światową dominację pomiędzy Chinami a USA rozgrywa się nie tylko na polu gospodarczym czy politycznym, lecz przede wszystkim na poziomie technologicznym. Obecnie rysuje się przewaga Chin we wdrażaniu sieci 5G, a wszystko wskazuje na to, że Ameryki nie stać na porażkę na tej płaszczyźnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teorie spiskowe łączące 5G i COVID-19. Twitter zapowiada działania

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 16:01
Twitter zapowiedział, że będzie kierował internautów poszukujących informacji na temat teorii łączącej sieć 5G z pandemią koronawirusa na strony ze sprawdzonymi informacjami. To reakcja m.in. na ataki na infrastrukturę 5G w Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń