X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lepsze połączenie drogowe Śląska i Małopolski. Powstanie nowy odcinek trasy S1

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 11:22
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację odcinka drogi ekspresowej S1 na odcinku Oświęcim–Dankowice. Wykonawcą prac będzie konsorcjum firm Poor oraz Mota-Engil.
Trasa S1
Trasa S1Foto: GDDKiA

Odcinek drogi ma długość 15 kilometrów i trzy węzły - Oświęcim, Wola i Brzeszcze. Droga S1 w tym regionie spina Małopolskę ze Śląskiem. Odcinek, na którego realizację podpisano właśnie umowę, odciąży też aglomerację śląską i ułatwi przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi ośrodkami. Poprawi też bezpieczeństwo.

droga budowa 1200.jpg
Eksperci: inwestycje publiczne szansą na powrót do rozwoju gospodarki

Jednym z zadań S1 będzie też lepsze skomunikowanie naszego kraju ze Słowacją.

Pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski podkreśla, że odcinek powstanie w tak zwanym nowym śladzie. To oznacza zupełnie nową inwestycję w sieci drogowej w kraju. To z kolei uwolni nowe tereny inwestycyjne.

Docelowo droga S1 na południu kraju będzie miała około 150 kilometrów długości. W tej chwili istnieją już 93 kilometry, a 34 są w tzw. realizacji.

15 – kilometrowy odcinek zostanie wybudowany w ciągu trzech lat. Wartość kontraktu, to 990 milionów złotych.

GDDKiA w tym roku ma dużo pracy

W tym roku jest to 16 umowa na inwestycje drogowe, podpisana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. To oznacza, że zakontraktowano już w tym roku 10 miliardów złotych.

Jednocześnie GDDKiA przygotowuje kolejnych 135 zadań na ponad 2170 kilometrów. Tomasz Żuchowski podkreślił, że widać pozytywny trend w inwestycjach drogowych.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział natomiast, że kolejne umowy są dowodem na to, że branża budowlana i drogowa nie jest zagrożona negatywnymi zjawiskami wywołanymi przez pandemię koronawirusa. To oznacza między innymi, że nie będzie redukcji miejsc pracy w firmach budowlanych.

Przypomniał też, że nowe odcinki S1 są realizacją obietnic złożonych w 2016 roku.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:25
Jest przetarg na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy na budowę fragmentu S7 między węzłami Miechów i Szczepanowice. Odcinek ma ponad pięć kilometrów długości. Oferty można składać do 26 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modernizacja kolejnej "ekspresówki". Pojedziemy szybciej na Mazury i nad morze

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 17:40
Dzięki modernizacji droga z Czosnowa do Modlina, będąca częścią trasy S7, wiodącej nad morze i na Mazury, stanie się trasą ekspresową.
rozwiń zwiń