X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Prezes PGNiG: Gazprom wystawia faktury zgodne z wynikiem arbitrażu

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 10:52
- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymuje od Gazpromu faktury za gaz już według formuły wynikającej z nowych warunków cenowych kontraktu jamalskiego, ustalonych w wyroku arbitrażu pod koniec marca tego roku - poinformował na antenie TVP Info prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
Audio
  • Jerzy Kwieciński: teraz spółka PGNiG prowadzi rozmowy z Gazpromem w sprawie zwrotu nadwyżki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/63ru78

- Faktury, które do nas przychodzą za przekazywany gaz ze strony Rosji, są już według nowej formuły cenowej - powiedział Jerzy Kwieciński.

gaz kurek gazociąg free shut 1200.jpg
Gazociąg Jamalski: za tydzień koniec starych „rosyjskich” zasad przesyłania gazu do Polski i Europy

PGNiG pod koniec marca tego roku wygrało w arbitrażu spór z Gazpromem o ceny gazu w kontrakcie jamalskim. Na mocy wyroku trybunału w Sztokholmie nowa cena ma być naliczana od 1 listopada 2014 r. Polski koncern szacuje, że powinien odzyskać od Gazpromu 1,5 mld dolarów. Wyrok ustalił też nową formułę cenową za rosyjski gaz.

Walka o zwrot nadwyżki

Jerzy Kwieciński powiedział też, że spółka rozmawia obecnie z Gazpromem na temat zwrotu 1,5 mld dolarów.

- W tej chwili dogadujemy sprawy dotyczące (...) zwrotu przez Gazprom nadwyżki, którą zapłaciliśmy od listopada 2014 r. do lutego tego roku. Szacujemy, że ta nadwyżka to jest 1,5 mld dolarów. O szczegółach nie chcę na razie opowiadać - stwierdził szef gazowej spółki.

PolskieRadio24.pl, TVP INFO, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rusza budowa Baltic Pipe. Wiceminister rozwoju: to przełom

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 17:15
- Starania w tej sprawie były czynione od 2016 roku, zaraz po tym jak Zjednoczona Prawica przejęła władzę w Polsce. Oczywistym było, że musimy zmierzać w kierunku dywersyfikcji. Dziś mamy namacalny efekt tego, co robiliśmy w zakresie infrastruktury gazowej - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazociąg Jamalski: za tydzień koniec starych „rosyjskich” zasad przesyłania gazu do Polski i Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2020 15:05
To kolejny, ważny krok ku całkowitemu uniezależnieniu się Polski od Rosji w sektorze energetycznym. 17 maja 2020 r. wygasa wieloletnia umowa między Gazpromem, a spółką Europol Gaz na tranzyt rosyjskiego gazu gazociągiem jamalskim do Europy Zachodniej. To oznacza, że od poniedziałku 18 maja, przesyłanie gazu będzie się odbywać nie na "rosyjskich", ale na normalnych, konkurencyjnych zasadach, opisywanych przez regulacje UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Naimski o gazie z Rosji: od stanu uzależnienia do stanu suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 11:07
Ok. 10 mld m sześc. rosyjskiego gazy rocznie, który kupujemy, zostanie zastąpione dostawami z Morza Północnego i w postaci skroplonego gazu LNG do gazoportu w Świnoujściu - mówi pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski w wywiadzie w "Gazecie Polskiej".
rozwiń zwiń