X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przemyśl zyska zachodnią obwodnicę. Umowa na inwestycję podpisana

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 13:26
W Przemyślu podpisano program inwestycji dla obwodnicy tego miasta. W uroczystości wziął udział między innymi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Rafał Weber.
Umowa na budowę obwodnicy Przemyśla podpisana
Umowa na budowę obwodnicy Przemyśla podpisanaFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

Droga ma powstać w ciągu kilku lat. Inwestycja będzie realizowana w ramach programu budowy stu obwodnic.

Obwodnica będzie miała wpływ na ruch nie tylko w samym Przemyślu, ale także w całym regionie. Minister Rafał Weber powiedział, że zwiększy ona komfort życia w wielu polskich miastach oraz podniesie poziom bezpieczeństwa drogowego.

trasa s7 1200.jpg
Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

W Przemyślu będzie ciszej i bezpieczniej

Przemyśl nie posiada obwodnicy pomiędzy drogą nr 77, która biegnie między innymi w stronę Warszawy, a drogą nr 28, którą można z kolei dojechać między innymi do Sanoka.

Obwodnica ma być także łącznikiem z drogą 884. Brak tego odcinka obwodnicy powoduje, że samochody jadące w kierunku takich miast jak Kraków, Lublin czy Sanok, muszą przejeżdżać przez centrum Przemyśla, a to z kolei powoduje hałas i zanieczyszczenie powietrza. Lokalne władze narzekają także, że natężony ruch samochodów osobowych i ciężarowych powoduje degradację zabytkowej części miasta. Budowa obwodnicy ma wyprowadzić ruch z centrum, a tym samym zlikwidować te dolegliwości.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił, że podpisany dziś dokument jest dowodem na to, że program budowy stu obwodnic jest realizowany i niedługo mieszkańcy różnych regionów kraju odczują jego pozytywne skutki.

W pierwszej kolejności powstanie plan przebiegu obwodnicy Przemyśla, potem zostaną rozpisane przetargi. Po wyłonieniu wykonawcy będzie można określić, kiedy droga powstanie.

Minister infrastruktury podpisał także plan budowy obwodnicy Nowej Dęby oraz Kolbuszowej. 

Andrzej Adamczyk podkreślił, że koronawirus nie spowolni prac budowlanych. Zapewnił, że 1,5 mln miejsc pracy w sektorze budowlanym jest niezagrożonych.

Stwierdził też, że "duże przedsiębiorstwa – podobnie jak małe i średnie firmy - mogą liczyć na to, że budowy w Polsce w tym roku będą trwały tak jak to było zaplanowane".

Budowa 100 obwodnic

             
W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości około 820 kilometrów. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 miliardów złotych.

Budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego. Wybór obwodnic do realizacji  w ramach programu odbywał się przy uwzględnieniu stanu prac przygotowawczych, natężenia ruchu, w tym ruchu ciężkiego, stanu bezpieczeństwa ruchu w miejscowościach, poprawy dostępności połączeń z państwami sąsiednimi oraz koniecznością zachowania zrównoważonego rozwoju kraju.

Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną.


PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:25
Jest przetarg na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy na budowę fragmentu S7 między węzłami Miechów i Szczepanowice. Odcinek ma ponad pięć kilometrów długości. Oferty można składać do 26 czerwca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Południowa Obwodnica Warszawy: jeszcze w tym roku zakończenie dwóch odcinków

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 16:15
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała nowe terminy zakończenia prac przy budowie Południowej Obwodnicy Warszawy. Z jej informacji wynika, że dwa z trzech odcinków będą gotowe jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ograniczony ruch na krajowej "jedynce". Przerwy potrwają do końca tygodnia

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2020 13:40
Od najbliższego poniedziałku do piątku kierowcy podróżujący odcinkiem drogi krajowej nr 1, przebudowywanym na autostradę A1 na północ od Częstochowy, mogą spodziewać się krótkich, kilkunastominutowych zatrzymań ruchu.
rozwiń zwiń