X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Subwencje trafiają na konta firm. Do tej pory przekazano 9 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 09:53
- Około 9 mld zł trafiło na konta przedsiębiorców w ramach tarczy finansowej - poinformował wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Dodał, że blisko 70 proc. składanych wniosków rozpatrywanych jest pozytywnie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Wiceprezes przypomniał, że przyjmowanie wniosków ruszyło w środę 29 kwietnia o godz. 18.00, a tydzień później, czyli 6 maja wieczorem już ponad 42 tys. przedsiębiorców miało pozytywne decyzje o przyznaniu subwencji. Na ich konta trafiło blisko 9 mld zł. Wskazał, że liczba przedsiębiorców, którzy wystąpili o wsparcie jest zbieżna z przewidywaniami PFR.

- Sporo firm z sektora MŚP złożyło wnioski, co świadczy o tym, że firmy wcześniej się do tego przygotowały - powiedział.

Większość wniosków jest akceptowana

ciężarówki spedycja transport free shutter 1200.jpg
Będzie oddzielna pomoc dla branży transportowej. W tle 1,7 miliarda złotych

Pytany o to, czy dużo wniosków nie przechodzi weryfikacji, powiedział, że blisko 70 proc. z nich jest rozpatrywanych pozytywnie. Spośród tych, które są rozpatrywane "częściowo pozytywnie" różnica pomiędzy wnioskowaną a przyznawaną kwotą nie przekracza średnio 20 proc. Część wniosków jest odrzucana. Wskazał, że najczęściej przyczyną odrzucania jest np. niewłaściwe wyliczenie spadku obrotów, brak zatrudnionych pracowników czy zaległości podatkowe czy ZUS, albo złożenie wniosku w dwóch bankach równocześnie.

Pytany o to, jakie są możliwości skorygowania przez przedsiębiorcę popełnionych błędów, wiceprezes powiedział, że przedsiębiorca, którego wniosek został odrzucony np. ze względu na zaległości podatkowe czy ZUS może złożyć wniosek ponownie po uregulowaniu zaległości. Natomiast jeżeli firma uważa, że przyznana mu subwencja powinna być wyższa, również może złożyć wniosek o różnice, której nie otrzymała. Zaznaczył, że przed złożeniem odwołania przedsiębiorca powinien jednak dobrze sprawdzić, z jakiego powodu wniosek został odrzucony albo z jakiego powodu otrzymał mniejszą subwencję.

PolskieRadio24.pl, PAP, PFR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus a zwolnienia z pracy. Jakie prawa ma pracodawca?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 12:57
W wyniku epidemii koronawirusa dziesiątki tysięcy pracowników może stracić stanowisko pracy. Czy pracodawca może bez przyczyny wręczyć pracownikowi wypowiedzenie umowy o pracę? Czy według prawa może zastąpić zwolnioną osobę pracownikiem-wolontariuszem? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwolnienie ze składek na ZUS. Przybywa płatników objętych pomocą

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 14:21
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zatwierdził zwolnienia z opłacania składek za marzec 2020 r. dla kolejnych płatników składek. Pomoc objęła już łącznie blisko 800 tys. płatników na łączną kwotę około 1,5 mld zł – poinformowała prezes ZUS Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko o tarczy antykryzysowej i odmrażaniu branż. Uruchomiono specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 15:07
Za pośrednictwem ogólnopolskiej infolinii na temat rozwiązań zawartych w tarczy antykryzysowej przedsiębiorcy i pracownicy mogą uzyskać m.in. informacje o odmrażaniu gospodarki - poinformowało Ministerstwo Rozwoju.
rozwiń zwiń