X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Wakacje kredytowe coraz popularniejsze. Do tej pory 800 tysięcy wniosków

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 07:37
Do końca kwietnia klienci indywidualni złożyli ponad 800 tys. wniosków o odroczenie płatności rat kredytowych – poinformował Związek Banków Polskich.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Satori Studio

Z danych ZBP wynika, że do 30 kwietnia 2020 roku łączna liczba wniosków od konsumentów o odroczenia rat kredytowych przekroczyła nieznacznie 800 tys., z czego 675 tys. (ok. 85 proc.) zostało rozpatrzonych pozytywnie. Zaznaczono, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni kwietnia do banków wpłynęło ok. 180 tys. nowych wniosków.

praca koronawirus 1200 free
Co ósma firma zwolniła pracowników, co piąta obniżyła płace. Rynek pracy w czasie pandemii

Firmy też wnioskują o wakacje

Przedsiębiorcy złożyli w bankach prawie 112 tys. wniosków, z czego nieco ponad 30 tys. w ostatnich dwóch tygodniach kwietnia. Zaznaczono, że ok. 97 tys., czyli ok. 87 proc. wniosków od firm rozpatrzono pozytywnie.

Ze statystyk wynika, że nieznacznie wzrosła liczba skarg składanych przez klientów. Na koniec kwietnia było to ok. 7,8 tys. Zaznaczono, że jest to "liczba znikoma w stosunku do ogólnej liczby wniosków".

Jak wyjaśnia cytowany w komunikacie prezes ZBP Krzysztof Pietraszkiewicz, "skargi dotyczyły głównie opóźnień w procedowaniu wniosków, niezrozumienia oferty danego banku, kłopotów w i szybkiej właściwej komunikacji z klientem, ale także sytuacji, gdy umowa została już wypowiedziana lub kredyt był w postępowaniu egzekucyjnym lub w windykacji". Dodał, że część reklamacji dotyczyła wniosków o umorzenie kredytu.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Zobacz więcej na temat: kredyt firma banki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacje kredytowe nie zawsze opłacalne? Przewodniczący KNF przestrzega

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 07:36
Klient musi mieć świadomość, że to rozwiązanie nie zawsze będzie zupełnie bezkosztowe. Może się zdarzyć, że bardziej będzie mu się opłacało obsługiwać kredyt na bieżąco, niż go zawiesić – mówi przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski środowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banki pomogą PFR we wprowadzaniu tarczy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 07:49
W dystrybuowaniu pieniędzy z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju docelowo będzie uczestniczył cały polski sektor bankowy, czyli 680 banków – zapowiedział prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: sposób udzielania wakacji kredytowych wymaga sprawdzenia

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 07:49
Prezydent Andrzej Duda zachęca do weryfikacji sposobu wprowadzenia wakacji kredytowych przez poszczególne banki. Podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku prezydent przyznał, że banki nie w pełni zrealizowały jego oczekiwanie odroczenia spłat rat kredytów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Finansowa działa. W poniedziałek na rachunki firm trafi 2,1 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 17:00
Po dwóch dniach od uruchomienia, już 9,2 tys. mikro, małych i średnich przedsiębiorstw otrzymało pozytywne decyzje o przyznaniu subwencji z Tarczy Finansowej PFR na kwotę 2,1 mld zł, która będzie na ich rachunkach w poniedziałek - poinformował w piątek Paweł Borys, prezes PFR.
rozwiń zwiń