X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Szybciej z północy na południe kraju. Jest przetarg na ostatni odcinek trasy S7 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 12:25
Jest przetarg na ostatni odcinek drogi ekspresowej S7 w Małopolsce. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje wykonawcy na budowę fragmentu S7 między węzłami Miechów i Szczepanowice. Odcinek ma ponad pięć kilometrów długości. Oferty można składać do 26 czerwca.
Budowa trasy S7
Budowa trasy S7Foto: GDDKIA

Do zadań wykonawcy będzie należało zaprojektowanie i wybudowanie dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z przepustami, przejściami i przejazdami bezkolizyjnymi.

Przebudowa lokalnej infrastruktury

W planach jest też przebudowanie istniejących dróg, które w tej chwili kolidują z S7. Niektóre z nich zmienią swój przebieg.
Powstanie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz przejazdy i wjazdy awaryjne na S7. W ciągu drogi ekspresowej powstanie pięć wiaduktów.  Jeden z nich będzie pełnił również funkcję przejścia dla zwierząt.

droga 1200.jpg
Bliżej końca budowy trasy S7. Umowa na nowy odcinek w Małopolsce podpisana

Powstanie system odwodnienia terenu: rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające i zbiorniki retencyjne. Wybudowane zostaną zabezpieczenia akustyczne. Cztery przepusty wraz z ogrodzeniami ochronno-naprowadzającymi umożliwią swobodne przemieszczanie się zwierząt. Zainstalowane zostaną także ekrany przeciwolśnieniowe.

Przebudowane zostaną urządzenia i sieci istniejącej infrastruktury, kolidujące z inwestycją. Chodzi między innymi o  urządzenia teletechniczne i energetyczne, sieci wodociągowe, gazowe, urządzenia melioracyjne i kolejowe. Po zakończeniu robót wykonana będzie pełna rekultywacja terenów zajętych przez plac budowy, zaplecza techniczne i socjalne oraz drogi tymczasowe wykonane na potrzeby budowy.
Wykonawca będzie miał 39 miesięcy na wykonanie wszystkich prac.

Odcinek z Miechowa do Szczepanowic jest częścią modernizowanego  ponad 55-kilometrowego odcinka S7, który został podzielony na kilka części. Cały ten fragment ma zostać włączony do ruchu w 2024 roku. W zeszłym tygodniu robotnicy przebili drugą nitkę tunelu, która będzie fragmentem trasy S7. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w naszym kraju. Jego długość przekracza 2 kilometry.

Z Warszawy do Krakowa szybko i komfortowo

Po ukończeniu budowy drogi ekspresowej S7 w województwie małopolskim, kierowcy będą mogli w komfortowych warunkach przemieszczać się pomiędzy Krakowem i Warszawą. Poprawi się bezpieczeństwo, komfort jazdy i skróci czas przejazdu. Jest to bardzo istotne także dla ruchu międzynarodowego. Droga S7 jest częścią międzynarodowej drogi europejskiej E77 przebiegającej od Gdańska przez Warszawę do granicy państwa ze Słowacją w miejscowości Chyżne.

Inwestycja jest współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Będzie modernizacja ważnej drogi na południu kraju. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 12:26
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała kontrakt na modernizację fragmentu drogi krajowej 18, która ma być dostosowana do parametrów autostrady. Odcinek na terenie województwa lubuskiego Żary–Iłowa ma 12 kilometrów , a jego przebudowa będzie kosztować ponad 180 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie nowy odcinek drogi ekspresowej S5

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2020 12:28
Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wydłuży trasę ekspresową S5 do Ostródy. Droga połączy autostradę A1 z drogą ekspresową S7. Dziś podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka Ornowo–Wirwajdy o długości pięciu kilometrów. Wybuduje go firma Budimex.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fragment Via Carpatii będzie obwodnicą Białegostoku. Umowa na budowę podpisana

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 13:30
Białystok będzie miał południową obwodnicę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę fragmentu drogi ekspresowej S19 oraz odcinka drogi krajowej nr 65, które utworzą Południową Obwodnicę Białegostoku. Ekspresowa obwodnica miasta powstanie jako część międzynarodowego korytarza komunikacyjnego Via Carpatia.
rozwiń zwiń