X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Uruchomienie CPK odbędzie się w terminie. Koronawirus nie przeszkodzi

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2020 08:18
Wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę i bezprecedensowe załamanie się rynku będą miały poważne konsekwencje, jednak budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego to inwestycja długoterminowa, której uruchomienie zaplanowano na drugą połowę dekady – mówi prezes CPK Mikołaj Wild.
Jedna z wizualizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego
Jedna z wizualizacji Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Cpk.pl

– Potężne załamanie rynku, któremu musi obecnie stawić czoła branża lotnicza z powodu epidemii koronawirusa, ma charakter tymczasowy. CPK ma powstać w drugiej połowie obecnej dekady, a już teraz ta inwestycja może korzystnie wpłynąć na gospodarkę. Dlatego przygotowania do budowy trwają, zarówno w części lotniskowej, jak też kolejowej – mówi prezes spółki Centralny Port Komunikacyjny Mikołaj Wild.

Odwołano spotkania w terenie

Według szefa CPK związane z nowym portem inwestycje drogowe i kolejowe, "będą pozytywnym impulsem dla gospodarki, rynku pracy i PKB w dobie ewentualnego spowolnienia".

east news autostrada a2 1200.jpg
Nowe odcinki autostrad i obwodnic planowane z powodu CPK. Znamy ich lokalizacje

– Spółka CPK funkcjonuje na 100 proc., mimo epidemii koronawirusa i wprowadzonych w związku z nią ograniczeń. Wszystkie zaplanowane działania w części lotniskowej i kolejowej odbywają się zgodnie z harmonogramem – dodał  Mikołaj Wild.
Co prawda z powodu walki z koronawirusem i w trosce o zdrowie ludzi, zostały odwołane zaplanowane spotkania w terenie, ale spółka jest w stałym kontakcie z samorządami, firmami, instytucjami i partnerami inwestycji.
Wild przekazał, że w części kolejowej związanej z CPK, do udziału w trwającym w postępowaniu na koncepcję zasilania nowych tras kolejowych zgłosiło się pięć podmiotów. Do drugiego etapu postępowania zostały zaproszone trzy. Wykonawcy otrzymali zapytanie ofertowe wraz z opisem przedmiotu zamówienia i istotnymi postanowieniami umowy. teraz mają czas na złożenie ofert.

80 tys. uwag i wniosków

Wild przekazał, że trwa analiza uwag i wniosków, które wpłynęły do spółki w ramach konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego, w którym znalazły się korytarze dla planowanych inwestycji kolejowych i drogowych CPK. Ogólnopolskie konsultacje trwały od 10 lutego do 10 marca. Od mieszkańców i samorządów wpłynęło ponad 80 tys. wniosków drogą elektroniczną i tradycyjną. Raport podsumowujący powinien być gotowy do końca czerwca.
Plany kolejowe zakładają przygotowanie studium wykonalności dla poszczególnych planowanych linii, a także wykonanie oceny oddziaływania na środowisko, która zostanie poprzedzona inwentaryzacjami przyrodniczymi. Celem spółki CPK w kolejnych miesiącach będzie też przedstawienie bardziej szczegółowych rozwiązań technicznych, na przykład przejścia nowych linii kolejowych przez wytypowane obszary na estakadach lub w tunelach.

Jeśli chodzi o część lotniskową projektu, Wild zapewnił, że trwają wszystkie zaplanowane działania i że wszystkie przebiegają w zgodzie z harmonogramem. Przypomniał, że w połowie marca spółka ogłosiła postępowanie na doradcę strategicznego.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Około 33 tys. uwag dotyczących nowych linii kolejowych i drogowych w ramach inwestycji CPK

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 14:15
Pełnomocnik rządu ds. CPK, Marcin Horała przekazał, że zakończyły się konsultacje dotyczące trzech części Strategicznego Studium Lokalizacyjnego (SSL). Chodzi o zgłaszanie uwag do tzw. korytarzy dla nowych linii kolejowych i tras drogowych w ramach inwestycji Centralny Port Komunikacyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultacje ws. budowy CPK. Wpłynęło ponad 30 tysięcy wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 11:06
Około 33 tysiące wniosków od mieszkańców wpłynęło do spółki Centralny Port Komunikacyjny drogą elektroniczną w ramach konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Dokument wskazał wstępnie korytarze dla linii kolejowych i dróg szybkiego ruchu, których budowa jest związana z CPK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK nie będzie wstrzymana. Premier: to ważna część planu wychodzenia z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:00
- Projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie realizowany – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że tego typu inwestycje publiczne to część rządowego planu wychodzenia z kryzysu. Zgodnie z zapowiedziami port powinien powstać do końca 2027 r.  
rozwiń zwiń