X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

PKP Intercity wraca na tory. Przewoźnik wznawia część połączeń

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 15:00
Od niedzieli 3 maja na tory wróci część pociągów PKP Intercity, zawieszonych do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Przewoźnik poinformował, że przywraca kilkanaście składów, między innymi do Warszawy, Trójmiasta, Olsztyna, Łodzi, Szczecina czy Kołobrzegu.
Kolejne decyzje o przywracaniu zawieszonych lub skróconych połączeń będą zależne przede wszystkim od aktualnie panujących warunków związanych z epidemią.
Kolejne decyzje o przywracaniu zawieszonych lub skróconych połączeń będą zależne przede wszystkim od aktualnie panujących warunków związanych z epidemią.Foto: PKP IC

PKP zastrzega, że w trosce o bezpieczeństwo podróżnych umożliwia obecnie zakup biletów tylko na 50 proc. miejsc siedzących w pociągu w celu zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy podróżnymi.

 Przewoźnik informuje, że kursująca obecnie liczba pociągów PKP Intercity jest dostosowana do aktualnego zapotrzebowania na podróżowanie. Zmieniło się ono znacząco w wyniku wystąpienia stanu epidemii i związanych z tym kolejnych ograniczeń w sferze przemieszczania się w przestrzeni publicznej.

W odniesieniu do średniej liczby pociągów uruchamianych każdego dnia w obowiązującym rozkładzie jazdy, obecnie odwołanych jest około 60 proc. pociągów, a 8 proc. kursuje w relacjach skróconych. Ten stan rzeczy zacznie się zmieniać już od soboty, gdy do kursowania powróci część z dotychczas zawieszonych połączeń.

Priorytetem bezpieczeństwo podróży

Kolejne decyzje o przywracaniu zawieszonych lub skróconych połączeń będą zależne przede wszystkim od aktualnie panujących warunków, możliwości swobodnego przemieszczania się oraz zainteresowania usługami PKP Intercity. Spółka podkreśla, że jej absolutnym priorytetem pozostaje troska o pełne bezpieczeństwo i komfort podróży.

Przypomnijmy, że w połowie marca przewoźnik zawiesił 174 pociągi oraz skrócił relacje 40 kolejnych składów.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pojedziemy nowymi pociągami. Miliardowe inwestycje na kolei

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 16:02
Nowe i zmodernizowane elektryczne zespoły trakcyjne oraz lokomotywy, inwestycje w infrastrukturę oraz setki zmodernizowanych wagonów, które już teraz wożą pasażerów. PKP Intercity w 2020 rok wchodzi z podpisanymi umowami o wartości blisko 4,3 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz więcej osób wybiera kolej. Ponad 355 milionów pasażerów w 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 14:00
Raport na temat przewozów pasażerskich opublikował Urząd Transportu Kolejowego. Z opracowania wynika, że w 2019 roku pociągi w naszym kraju przewiozły ponad 355 milionów osób. To o około 25 milionów więcej niż w 2018 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister infrastruktury o programie "Kolej+": przeciwdziałamy wykluczeniu komunikacyjnemu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 14:45
- Program jest kierowany do całego świata samorządowego po to, aby odtwarzać lub budować nowe te "najmniejsze krwinki" kolejowe, czyli połączenia lokalne, obsługujące małe ojczyzny - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Drogowcy i kolejarze będą ze sobą ściśle współpracować, m.in. przy budowie CPK

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 11:28
Inwestycje drogowe i kolejowe będą znacznie lepiej koordynowane. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała w tej sprawie porozumienie z PKP Polskimi Liniami kolejowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy inwestycje kolejowe wpłyną na naszą gospodarkę?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 13:00
Centralny Port Komunikacyjny, który rząd chce zbudować w Baranowie koło Grodziska Mazowieckiego ma być nie tylko superlotniskiem, ale również ważnym dla całego kraju węzłem kolejowym. To właśnie pociągami do lotniczych terminali docierać mają mieszkańcy różnych części Polski.
rozwiń zwiń