X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

"Każdy komputer się przyda". Poznaniacy wspierają uczniów

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 10:00
Od początku kwietnia prywatni darczyńcy przekazali ponad 50 komputerów na rzecz poznańskich uczniów i szkół. W ramach akcji "Każdy komputer się przyda" Wydział Oświaty przyjmuje bezpłatne sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnej nauki.  
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock/Pixel-Shot

W piątek 24 kwietnia b.r. minister edukacji ogłosił, że ze względu na epidemię koronawirusa przerwa w stacjonarnych zajęciach w szkołach potrwa do 24 maja. W związku z obowiązkiem zdalnej nauki w marcu poznański Wydział Oświaty otrzymał z podległych mu placówek zapotrzebowanie na łącznie 2 224 sztuki sprzętu komputerowego dla uczniów i nauczycieli.


1200_dzieci_szkoła_shutterstock.jpg
Od kwietnia samorządy mogą wnioskować o pieniądze na zakup komputerów do e-lekcji

"Ministerstwo Cyfryzacji zadeklarowało, że przekaże Miastu Poznań na zakup sprzętu 100 tys. zł. Kwota ta umożliwi zakup tylko 33 laptopów dla 25 szkół" – poinformował poznański magistrat. W komunikacie dodano, że przekazana na ten cel z rezerwy budżetu miasta kwota 1 mln zł umożliwiła nabycie kolejnych 333 laptopów na potrzeby 62 placówek.

Laptopy i komputery PC

Na początku kwietnia Wydział Oświaty wspólnie z Biurem Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania rozpoczęły akcję "Każdy komputer się przyda". Do tej pory wzięło w niej udział około 20 firm, instytucji i osób prywatnych. Darczyńcy zadeklarowali chęć ofiarowania blisko 100 komputerów. Liczba sprzętu, który został przekazany szkołom do tej pory, przekroczyła już 50 sztuk. To głównie laptopy, ale też komputery PC. Kolejne transfery są w trakcie uzgodnień.

"Potencjalni ofiarodawcy zgłaszają do Wydziału Oświaty chęć przekazania sprzętu. Następnie urzędnicy kontaktują się z konkretną placówką, która wcześniej zgłosiła niedobór takiego urządzenia. Ostatecznie firmy i osoby prywatne finalizują sprawę darowizny sprzętu z daną szkołą. Przekazywaniem komputerów dla uczniów lub nauczycieli zajmuje się konkretna placówka" – wyjaśnił magistrat.

Sprzęt dla dzieci i młodzieży

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu Beata Owczarzak poinformowała, że jej placówka dzięki pomocy Wydziału Oświaty otrzymała do tej pory 10 komputerów.


Shutterstock pieniądze portfel 1200.jpg
Michał Dworczyk: ponad 180 mln zł na komputery i oprogramowanie do zdalnego nauczania

– Sprzęt użyczymy dzieciom i młodzieży, którzy mają problemy z dostępem do tych urządzeń. Liczymy, że wsparcie, które otrzymaliśmy, przyczyni się do polepszenia warunków nauki i pomoże w tych trudnych czasach naszym uczniom – podkreśliła Owczarzak.

Informacje dla zainteresowanych pomocą znajdują się na stronie poznańskiego Wydziału Oświaty oraz Biura Obsługi Inwestorów.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zorganizować lekcje online. Resort cyfryzacji przygotował poradnik dla nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 12:18
Resort cyfryzacji radzi nauczycielom, jak zorganizować lekcje online w sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach z powodu epidemii koronawirusa. Na stronie ministerstwa można znaleźć poradnik, w jaki sposób przeprowadzić takie lekcje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEN: planujemy otwarcie żłobków i przedszkoli, by rodzice mogli wrócić do pracy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 07:46
- Chodzi o to, by umożliwić opiekę nad najmłodszymi dziećmi i aby rodzice, którzy z powodu opieki nad tymi małymi dziećmi dotąd przez kilka tygodni nie chodzili do pracy, mogli do pracy wrócić – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski.
rozwiń zwiń