X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Mogą okazać się najlepszym partnerem technologicznym". PKO BP stawia na startupy

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 11:00
W nieprzewidywalnych warunkach, to właśnie zwinne startupy mogą okazać się najlepszym partnerem technologicznym zarówno dla nas, jak i wielu innych przedsiębiorstw – uważa Grzegorz Pawlicki z Biura Innowacji PKO BP.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Robson90

– Kryzysowa sytuacja w jakiej znaleźliśmy się w wyniku pandemii koronawirusa sprawiła, że transformacja cyfrowa w sektorze finansowym jeszcze bardziej przyspieszyła. W tak nieprzewidywalnych warunkach, to właśnie zwinne startupy mogą okazać się najlepszym partnerem technologicznym zarówno dla nas, jak i wielu innych przedsiębiorstw – podkreśla Grzegorz Pawlicki z PKO BP.

Startupy chcą pracować z instytucjami finansowymi

Autorzy raportu "Startup the Bank" napisali, że banki bardziej niż inne branże specjalizują się w systemowym podejściu do współpracy ze startupami, budując specjalnie przeznaczone do tego programy i zespoły innowacji.

-Akceleracja w bankowości daje trzykrotnie wyższą gwarancję podpisania umowy niż ma to miejsce w innych sektorach, gdzie lepiej sprawdza się tradycyjna sprzedaż. Bankowe zespoły ds. innowacji są kontaktem wykorzystywanym przez startupy o ponad 20 proc. częściej niż w przypadku relacji biznesowych z sektorem e-commerce czy FMCG – czytamy w raporcie największego banku komercyjnego w Polsce.

Startupy w Polsce coraz lepiej potrafią i coraz bardziej chcą pracować z dużymi instytucjami finansowymi, nawet jeśli nie są klasycznymi fintechami: już 7 na 10 badanych firm zarabia na kontraktach z korporacjami z tej branży. Większość spółek technologicznych w początkowej fazie relacji biznesowej stawia na jakość, a nie na ilość, dlatego aż 43 proc. z nich ma maksymalnie trzech klientów z branży finansowej.


szkolenie firma 1200.jpg
Pandemia może pomóc polskim start-upom. Te branże rozwiną się najbardziej

Kwestie finansowe nie są najważniejsze

Autorzy raportu z banku PKO BP uznali, że najskuteczniejszym sposobem na rozpoczęcie współpracy jest pilotaż. Niemal 9 na 10 startupów pracujących z bankami, przeprowadziło "piloty" swoich rozwiązań.

-Dla 70 proc. przebadanych firm, było to działanie, pozwalające na podpisanie komercyjnych kontraktów. Zdaniem 40 proc. badanych, ich rozwiązania to niezbędny element nowoczesnego sektora finansowego – czytamy w raporcie działu analiz banku komercyjnego.

Wśród trzech najważniejszych obszarów wdrożeń znalazła się rekomendacja dla lepszej analizy danych (Big Data), optymalizacja procesów wewnętrznych w instytucji oraz cyfryzacja wszelkich etapów obsługi klienta. Co ciekawe w raporcie wskazano, że jedynie dla 17 proc. firm najważniejszym benefitem ze współpracy są kwestie finansowe.

Historia polskiego sektora fintech

Raport "Startup the Bank" to historia polskiego sektora fintech opowiedziana przez 100 perspektywicznych firm, oferujących swoje rozwiązania w branży finansowej. Do badania zaproszone zostały zarówno tradycyjne fintechy, jak i spółki oferujące rozwiązania w zakresie marketingu czy HR.


pieniądze złoty 1200x660.jpg
18 mld złotych od PKO BP na fundusz gwarancyjny dla kredytów obrotowych

"Startup The Bank" prezentuje perspektywę szerokiej i zróżnicowanej grupy, a jej analiza pozwala lepiej zrozumieć jak wygląda rynek startupów zmieniających polską bankowość. "Startup the Bank" zrealizowany został wspólnie przez PKO Bank Polski, PKO VC, Operatora Chmury Krajowej, The Heart oraz Fintech Poland.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 13:00
- Ten program ma dać nadzieję Polakom, że wkrótce będzie lepiej - tak o rządowym pakiecie pomocowym, nazwanym "tarczą antykryzysową", mówił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Gabinetowej prezydent i szef rządu przedstawili główne założenia pakietu, który ma złagodzić skutki kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Resort rozwoju: pełny wpływ pandemii na polską gospodarkę będzie widoczny dopiero w kwietniu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2020 14:57
Analitycy Ministerstwa Rozwoju w komentarzu do danych GUS prognozują w kwietniu spadek sprzedaży produkcji przemysłowej o ok. 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r.
rozwiń zwiń