X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Budowa CPK nie będzie wstrzymana. Premier: to ważna część planu wychodzenia z kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 10:00
- Projekt budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie realizowany – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że tego typu inwestycje publiczne to część rządowego planu wychodzenia z kryzysu. Zgodnie z zapowiedziami port powinien powstać do końca 2027 r.  
Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego
Projekt Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Twitter/Centralny Port Komunikacyjny

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie realizowana, ponieważ to bardzo ważna część planu wychodzenia z kryzysu. W czasie kryzysu inwestycje prywatne "przygasają", dlatego w to miejsce wchodzą wówczas inwestycje publiczne.


1200_drogi_obwodnice_TT.jpg
Andrzej Adamczyk: epidemia nie przerwie inwestycji w infrastrukturę drogową i kolejową

– Tak się działo w przypadku poprzednich kryzysów i tak będziemy robić również dzisiaj. Dlatego też Centralny Port Komunikacyjny i wiele innych inwestycji będziemy starali się kontynuować oraz inicjować nowe. Chcę, żeby te programy inwestycyjne, które ruszą za kilka miesięcy, kilka kwartałów, były naprawdę prowadzone z szerokim rozmachem, po to, żeby kompensowały ubytki w programach inwestycji prywatnych – zadeklarował premier Morawiecki.

UE potrzebuje dodatkowych środków

Premier Mateusz Morawiecki dodał także, że rozmawiał na ten temat z szefową Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen, przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz przywódcami państw członkowskich UE. Przy okazji premier poinformował, że część środków pochodzących z planu inwestycji publicznych będzie dotyczyło transformacji energetycznej.


tory kolejowe kolej pkp free pixabay 1200.jpg
Centralny Port Komunikacyjny: powstanie 1,6 tys. km nowych linii kolejowych, połączą z CPK 100 miast

– Ale zabiegam również o to, żeby Unia Europejska miała środki własne dodatkowe, takie jak (pochodzące) z opłaty od wielkich międzynarodowych korporacji. To przecież wielkie międzynarodowe firmy z Chin, ze Stanów Zjednoczonych, także niektóre europejskie, czerpią ogromne korzyści z funkcjonowania na jednolitym rynku europejskim i to one powinny dodatkowo łożyć na budżet UE, na nowe środki własne – powiedział Mateusz Morawiecki.

CPK obsłuży 100 mln pasażerów

Centralny Port Komunikacyjny – według założeń rządowych – ma być najważniejszą polską inwestycją infrastrukturalną – węzłem przesiadkowym, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. Ma powstać 37 km na zachód od Warszawy, na ok. 3 tys. ha. W pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, a docelowo ok. 100 mln. Zgodnie z zapowiedziami, sam port powinien być zbudowany do końca 2027 r.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

GDDKiA pomoże przy budowie infrastruktury wokół CPK. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 07:45
Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie współpracować z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad przy budowie dojazdów do Portu Lotniczego Solidarność. Przedstawiciele zarządu spółki odpowiedzialnej za budowę CKP zapowiadają, że drogowcy będą współpracować z kolejarzami przy budowie połączeń komunikacyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konsultacje ws. budowy CPK. Wpłynęło ponad 30 tysięcy wniosków

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 11:06
Około 33 tysiące wniosków od mieszkańców wpłynęło do spółki Centralny Port Komunikacyjny drogą elektroniczną w ramach konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Dokument wskazał wstępnie korytarze dla linii kolejowych i dróg szybkiego ruchu, których budowa jest związana z CPK.
rozwiń zwiń