X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ponad połowa Polaków ma oszczędności zamiast długów. Badanie CBOS

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 12:20
 61 proc. respondentów CBOS  zadeklarowało w marcu tego roku, że ma oszczędności. 38 proc. ankietowanych miało do spłacenia długi, ale większość z nich deklaruje, że nie ma problemów z ich spłacaniem.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Have a nice day Photo/Shutterstock.com

Jak wynika z analizy CBOS, 39 proc. respondentów ma jednocześnie oszczędności i nie ma długów, a 22 proc. ma i oszczędności i długi, taki sam odsetek deklaruje, że nie ma oszczędności ani długów. 17 proc. ankietowanych nie ma oszczędności, tylko długi.

Większość nie ma problemów ze spłatą długów

Zdecydowana większość́ respondentów, którzy mają długi nie ma problemu z realizacją zobowiązań́. 36 proc. twierdzi, że spłaca je regularnie, 2 proc. - że nie. Z deklaracji badanych wynika, że 4 proc. gospodarstw domowych ma zaległości w bieżących opłatach, a 1 proc. - kłopot z ich spłacaniem.

W badaniu 78 proc. respondentów deklarujących posiadanie oszczędności oceniło, że dzięki nim  mogliby utrzymać obecny poziomu życia, przynajmniej przez dwa miesiące. 26 proc. ankietowanych ocenia, że przeżyłoby tak dłużej niż̇ pół roku. W ocenie 11 proc. pytanych przez CBOS ich oszczędności umożliwiłyby im  przeżycie przez miesiąc, a dla 4 proc. Polaków wystarczyłyby na jeszcze krócej.

Oszczędności wzrosły aż trzykrotnie od roku 2007 

Jak zauważa CBOS, w porównaniu z poprzednim rokiem odsetek gospodarstw deklarujących posiadanie oszczędności wzrósł o 6 pkt proc. Od 2007 r. odsetek respondentów deklarujących posiadanie oszczędności zwiększył się̨ niemal trzykrotnie, bo o 38 pkt proc. - wskazał tez CBOS.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5–15 marca 2020 r. na liczącej 875 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.


PolskieRadio24/IAR/PAP/sw 

Czytaj także

"Tarcza finansowa jest kluczowa". Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców o ratowaniu gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:00
- Państwo ma duże możliwości pożyczania. Będzie to finansowane długiem i istnieje w tej sprawie powszechna zgoda. Chodzi o to, by ratować gospodarkę i Polskę - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Państwo wzięło na siebie gigantyczną odpowiedzialność". Marcin Roszkowski o tarczy antykryzysowej

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 15:30
- To gigantyczny wysiłek, który jednak może w przyszłości odbić się na inflacji czy deficycie budżetowym - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zamknięte urzędy to problem dla firm

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 09:12
Epidemia koronawirusa wstrzymała pracę wielu instytucji, w tym urzędów. Bardzo utrudnia to życie przedsiębiorcom, którzy często nie mogą załatwić spraw o podstawowym dla działania formy znaczeniu.
rozwiń zwiń