X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pewne jak 500+. W dobie koronawirusa nie ma obaw o programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 12:01
Władze zapewniają, że mimo zamieszania spowodowanego pandemią koronawirusa i spodziewanego wzrostu obciążeń finansowych nie będzie żadnych problemów z wypłatą świadczeń na dzieci. Jak mówi minister rodziny Marlena Maląg, program Rodzina 500+ jest realizowany od czterech lat i będzie funkcjonował dalej.
Audio
  • Pewne jak 500+. W dobie koronawirusa nie ma obaw o programy społeczne (Tomasz Matusiak/Program Pierwszy Polskiego Radia)
Program Rodzina 500+zdjęcie ilustracyjne
Program Rodzina 500+/zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS
  • Władze zapewniają: program Rodzina 500+ zostaje, nie ma obaw o wypłatę świadczeń
  • Program działa już od ponad 4 lat, do rodzin trafiło w sumie ok. 100 miliardów złotych
  • Ekspert: obecnie świadczenie może pomóc wielu rodzinom z kłopotami finansowymi

Jednocześnie - podkreśla minister - obecnie program zaczyna zyskiwać nowy wymiar, bo świadczenie 500+ może pomóc w przetrwaniu kolejnego miesiąca dla osób, które np. straciły prace lub mają zastój w firmie.

- Ono jest bardzo ważne dla polskich rodzin i nie zamierzamy z tego świadczenia rezygnować - zaznaczyła.

maląg marlena PR1 1200x660.jpg
Minister rodziny: nie zamierzamy rezygnować ze świadczenia 500+

O tym, że środki na program Rodzina 500+ nie są zagrożone, mówił kilka dni temu podczas czatu z internautami prezydent Andrzej Duda. Zapewniał też, że nie ma żadnych planów, by cokolwiek zmieniać na gorsze w programie. Prezydent podkreślał też istotne znaczenie tego świadczenia dla polskich rodzin.

Inicjatywa prezydenta

Formalnie to właśnie prezydent wystąpił z inicjatywą ustawodawczą ws. wprowadzenia programu Rodzina 500+, a 17 lutego 2016 roku podpisał ustawę w tej sprawie. Andrzej Duda mówił wówczas, że państwo ma obowiązek wspierać rodziny w wychowywaniu dzieci.

- Ta ustawa spowoduje, że poziom życia rodzin posiadających dzieci w sposób znaczący się poprawi, czasem wręcz w sposób skokowy, zwłaszcza w tych regionach Polski, gdzie są problemy z pracą i niskie zarobki - powiedział.

Koło na trudne czasy

Program oficjalnie ruszył 1 kwietnia 2016 roku, a 3 lata później został rozszerzony także na pierwsze dziecko. Obecnie zaś dla wielu rodzin, szczególności dla tych, dla których kryzys oznacza problemy finansowe, program może być dobrym "kołem ratunkowym" - uważa profesor Zbigniew Krysiak z SGH.

Obecnie z programu korzysta ponad 6,5 miliona dzieci. Łącznie przekazano rodzinom ponad 100 miliardów złotych.

PolskieRadio24.pl, Program I Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent: program Rodzina 500+ będzie kontynuowany

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 23:29
- Absolutnie nie ma takiego planu, by w jakikolwiek sposób cokolwiek zmieniać na gorsze w programie 500+ - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas internetowego czatu na Facebooku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: rząd będzie kontynuował świadczenie 500+

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2020 21:52
- Rząd będzie kontynuował wypłatę świadczenia 500+. To świadczenie jest rodzinom potrzebne na funkcjonowanie, na przeżycie, na to, aby można było wychowywać dzieci - powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: nie zamierzamy rezygnować ze świadczenia 500+

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 07:50
- Dziś ten program ma inny wymiar, w dobie koronawirusa pomaga rodzinom funkcjonować, przeżyć miesiąc - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń