X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koronawirus a praktyki banków. Rzecznik Finansowy uruchamia specjalną infolinię

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 12:09
Rzecznik Finansowy chce nas chronić przed nieuczciwymi praktykami instytucji finansowych, pojawiającymi się w związku z pandemią koronawirusa. Rzecznik uruchomił specjalną infolinię oraz adres e-mail do przyjmowania i analizowania skarg klientów.
Audio
  • Koronawirus a praktyki banków. Rzecznik Finansowy uruchamia specjalną infolinię (Tomasz Matusiak/Program Pierwszy Polskiego Radia)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stokkete

Infolinia jest czynna w godzinach 9.00-16.00. Kontaktować się mozna pod numerami:

- sprawy ubezpieczeniowo-emerytalne 22 333 73 37

- sprawy bankowo-kapitałowe 22 333 73 38 

Skargi można też kierować na adres e-mail: poradyCOVID@rf.gov.pl.

Monitoring i źródło informacji

Marcin Jaworski z biura Rzecznika Finansowego mówi, że ta inicjatywa ma dwa główne cele. Po pierwsze, biuro chce w ten sposób zbierać informacje o zastrzeżeniach klientów do działalności instytucji finansowych w dobie koronawirusa. Po drugie - biuro będzie też udzielać informacji na temat wprowadzonych przez te instytucje rozwiązań. Najczęściej pojawiające się pytania i zagadnienia będą publikowane na stronie internetowej Rzecznika Finansowego i na jego profilu na Facebooku.

Rzecznik Finansowy zwrócił się też do banków o przekazanie dokumentów na temat tak zwanych wakacji kredytowych. Marcin Jaworski mówi, że pierwsze pisma już wpłynęły, a pierwsze wnioski biuro opublikuje po świętach.

Praktyki banków pod lupą

Inicjatywę chwali Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego.

- Doceniamy szybką reakcję. Potrzebny jest dziś organ, który będzie monitorował sytuację i wychwytywał nieprawidłowe działania. Ta inicjatywa jest niezmiernie potrzebna, zwłaszcza teraz, gdy klienci potrzebują większego niż zazwyczaj wsparcia przy podejmowaniu decyzji finansowych - wskazuje.

Osobne skargi ws. wakacji kredytowych wpływają do Rzecznika MŚP. Adam Abramowicz podkreśla jednak, że znacznie więcej jest banków, które szybko i sprawnie rozpatrują wnioski klientów.

Same zaś banki odpierają zarzuty o działanie na niekorzyść klientów, powołując się na dane. A te mówią o tym, że na ponad 0,5 miliona wniosków o wakacje kredytowe złożono ok. 2600 skarg - czyli niecałe 0,5 procent.

PolskieRadio24.pl, Program Pierwszy Polskiego Radia, md

Zobacz więcej na temat: banki finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wakacje kredytowe. W trudnej sytuacji banki odroczą termin spłaty rat

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 09:30
Dobra informacja dla kredytobiorców. Banki pozytywnie odpowiedziały na apel prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie tzw. wakacji kredytowych w związku pandemią koronawirusa. Oznacza to, że kredytobiorca w trudnej sytuacji finansowej będzie mógł zawiesić spłatę rat kredytu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZBP deklaruje: będzie uproszczona procedura przesunięcia spłat pożyczek

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:21
W ciągu kilku dni większość banków udostępni procedurę przesunięcia spłat pożyczek. Niektórzy klienci mogą liczyć na uproszczoną drogę - powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mniej wniosków o wakacje kredytowe. Związek Banków Polskich podał dane

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 14:30
Jak poinformował prezes Związków Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz, liczba zgłaszanych ostatnio wniosków o wakacje w spłacie kredytów zmalała. Do banków wpłynęło około 10,5 tys. wniosków od firm w sprawie zmiany warunków udzielonych kredytów.
rozwiń zwiń