X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Rząd nie zapomina o rolnictwie. Będzie zasiłek dla rolników objętych kwarantanną

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 11:02
Tarczą antykryzysową, czyli pakietem rozwiązań, które mają łagodzić skutki kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa, objęci są także rolnicy. W tarczy finansowej - drugiej części pakietu -  przewidziano wsparcie tych, którzy objęci są kwarantanną.
Audio
  • Rząd nie zapomina o rolnictwie. Będzie zasiłek dla rolników objętych kwarantanną (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com
  • Tarcza finansowa przewiduje m.in. wypłatę zasiłków dla rolników w kwarantannie
  • Przygotowano też specjalne rozwiązania dla sektora rolno-spożywczego
  • Rolnicy otrzymają także wsparcie z funduszy unijnych

Rolnicy oraz pracujący z nimi domownicy objęci obowiązkową kwarantanną będą mogli liczyć na zasiłek w wysokości 50 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Rolnicy korzystają z takiej samej formy pomocy wsparcia jak inni przedsiębiorcy. Nowy projekt tarczy właśnie tę pomoc rozszerza - mówi Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi. Jak dodaje, duże firmy rolnicze skorzystają też z rozwiązań ogólnych, przyjętych dla przedsiębiorstw - a więc np. z bezpośredniej pomocy państwa w postaci subwencji.

Specjalne regulacje dla producentów

Pomoc otrzymają przedsiębiorcy sektora rolno-spożywczego.  Nowe przepisy mają im ułatwić zachowanie ciągłości produkcji i dystrybucji. 

- Są specjalne wytyczne dla zakładów przetwórstwa rolno-spożywczego, zmniejszające 1,5-metrową odległość między pracownikami, jaka obowiązuje w innych firmach. Linie produkcyjne są tak skonstruowane, że tej odległości nie można by zachować - tłumaczy Jan Krzysztof Ardanowski.


żywność 1200.jpg
Prezydent Andrzej Duda zachęca: podczas zakupów wybierajmy polskie produkty

Krok w dobrym kierunku

Nowe propozycje rządu ocenia Marian Sikora z europejskiej organizacji Copa Cogeca, zrzeszającej rolnicze związki zawodowe. Zwraca uwagę, że rolnik, będąc w kwarantannie, nie może praktycznie handlować swoimi produktami, przez co może znaleźć się w trudnej sytuacji.

>>> Czytaj więcej: Rozszerzenie rozwiązań TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ <<<

Rolnikom przydaje się każde wsparcie - podkreśla Agnieszka Maliszewska dyrektor Polskiej Izby Mleka. Dodaje, że teraz rolnicy czekają na uruchomienie środków unijnych. Możliwość skorzystania z takiego wsparcia Komisja Europejska zapowiedziała w swoim komunikacie z 19 marca.

Rolnicy zostali także zwolnieni z płacenia składek do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) za drugi kwartał 2020 roku. 

PolskieRadio24.pl, Tomasz Matusiak, Jedynka, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: po świętach plan dojścia do "nowej rzeczywistości gospodarczej"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:16
Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że po Wielkanocy zostanie przedstawiony - jak mówił - "plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej". Dodał, że plan ten będzie "bardzo logiczny", "uporządkowany" i "przedyskutowany z ekspertami".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński o wsparciu dla kultury: może sięgnąć nawet do 4 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 17:53
W związku z pandemią nie możemy wychodzić do kina, muzeum, teatru czy klubu muzycznego - bowiem wszystkie placówki kulturalne i rozrywkowe są zamknięte aż do odwołania. Ludzie kultury, ale także organizacje pozarządowe, mocno odczuwają skutki wstrzymania działalności na różnych polach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dobre dla przedsiębiorców". Liderzy PO i PSL chwalą tarczę antykryzysową

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 20:00
- To jest dobre dla wszystkich przedsiębiorców - ocenił w rozmowie z szefem Platformy Obywatelskiej przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jego opinię podziela także sam Borys Budka.
rozwiń zwiń