X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pożyczki z UE dla agroturystyki wschodniej Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:00
Szykują się zmiany w zasadach wykorzystywania funduszy UE, które pomogą firmom z branży turystycznej w Polsce Wschodniej przetrwać pandemię koronawirusa. Pożyczkę do 500 tys. zł można wykorzystać na wydatki związane z bieżącą działalnością. Chodzi o pożyczki w ramach instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.
Niezwykle ważne w przyszłej perspektywie finansowej UE będzie również uwypuklenie kwestii związanych z rozwojem turystyki i dziedzictwa kulturowego w Polsce wschodniej.
Niezwykle ważne w przyszłej perspektywie finansowej UE będzie również uwypuklenie kwestii związanych z rozwojem turystyki i dziedzictwa kulturowego w Polsce wschodniej.Foto: Pixabay

Jak informuje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pożyczki te służyły przedsiębiorstwom do finansowania inwestycji w Polsce Wschodniej, jednak teraz firmy będą mogły wykorzystać pożyczkę w całości na pokrycie bieżących wydatków związanych z działalnością, na przykład na wynagrodzenia pracowników.

Nowego typu pożyczki

Z ułatwień mogą także skorzystać firmy, które spłacają już pozyskane pożyczki z instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.

Pożyczka – do 500 tys. zł – może być w całości wykorzystana na pokrycie wydatków obrotowych, czyli związanych z bieżącą działalnością, na przykład na pokrycie wydatków na wynagrodzenia pracowników, opłaty za media, ubezpieczenia, koszty najmu powierzchni czy zakup towarów.

Dłuższy czas spłaty

Wprowadzono również inne ułatwienia dla firm. Okres spłaty pożyczki wydłużono do 84 miesięcy, co wcześniej było możliwe po spełnieniu określonych warunków. Ponadto, nie ma wymaganego wkładu własnego, wprowadzono 6-miesięczną standardową karencję w spłacie rat kapitałowych z możliwością przedłużenia o kolejne 6 miesięcy lub 6-miesięczne wakacje kredytowe, czyli zawieszenie obowiązku spłat raty kapitałowej lub kapitałowo-odsetkowej, obniżono oprocentowanie nawet do zera.

Ponadto, na uzasadniony wniosek przedsiębiorcy już uruchomioną pożyczkę inwestycyjną można przekształcić w pożyczkę obrotową, a także skorzystać z dodatkowej karencji, wakacji kredytowych czy obniżonego oprocentowania. Wsparcie na tych zasadach będzie udzielane do końca 2020 roku. Pożyczki będą udzielane do 2026 roku.

 

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS

 


 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pieniądze z UE dla Polski na walkę z pandemią. Wiemy z jakiego funduszu pochodzą

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 17:50
Kwota 7,4 mld euro z UE dla Polski na walkę z koronawirusem to fragment puli przewidzianej dla naszego kraju w ramach polityki spójności na lata 2014-2020 - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Dlatego to nie są nowe, dodatkowe pieniądze z Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy projekt antykryzysowy Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Zobacz, co zawiera

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 13:00
Finansowanie z funduszy UE kosztów odwołanych szkoleń, wyjazdów to część propozycji, które znalazły się w nowym pakiecie antykryzysowym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Pakiet ma pomóc osobom, firmom i organizacjom pozarządowym realizującym projekty unijne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

550 mln złotych wynegocjowane z UE na walkę z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 07:00
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przeznaczyło dla służby zdrowia 550 milionów złotych z funduszy unijnych Programu Infrastruktura i Środowisko na walkę z pandemią. To dodatkowe pieniądze wynegocjowane wspólnie przez polskie ministerstwa z Komisją Europejską.
rozwiń zwiń