X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Zgłoś zastrzeżenia wobec pracy instytucji finansowych. Rzecznik Finansowy uruchamia infolinię

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 08:01
Rzecznik Finansowy uruchomił infolinię i adres e-mail do przyjmowania i analizowania zastrzeżeń klientów do działalności instytucji finansowych w związku z epidemią. Rzecznik chce zbierać informacje o pojawiających się nieprawidłowościach i systemowo zapobiegać rozprzestrzenianiu się nieuczciwych praktyk instytucji finansowych.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Song_about_summer/ Shutterstock

– W ostatnim czasie dostajemy coraz więcej zapytań telefonicznych i e-mailowych od zdezorientowanych klientów instytucji finansowych. Sygnalizują oni różne obawy i potrzeby wynikające z obecnej sytuacji. Stąd decyzja o utworzeniu dedykowanej infolinii telefonicznej i adresu e-mail. Chcemy tą drogą zbierać informacje o pojawiających się nieprawidłowościach i szybko reagować – mówi Rzecznik Finansowy Mariusz Golecki.

Informacje będą podstawą do działań systemowych

Eksperci Biura Rzecznika Finansowego nie będą doradzali w indywidualnych sprawach w kwestii zawarcia umowy czy też aneksu. Istotą akcji jest bowiem, żeby na podstawie indywidualnych sygnałów zidentyfikować szkodliwe praktyki w obszarze finansów, które potencjalnie mogą dotyczyć wielu osób. Informacje trafiające tą drogą będą podstawą do tzw. działań systemowych, czyli wystąpień do instytucji finansowych z żądaniem wyjaśnień i zmiany praktyki dolegliwej dla ogółu klientów.

Najczęściej pojawiające się pytania i problemy czy zastrzeżenia do konkretnych warunków umów będą publikowane na stronie Rzecznika Finansowego oraz jego profilu na Facebooku. Ma to ułatwić klientom podejmowanie indywidualnych decyzji.

Wątpliwe oferty traktowane priorytetowo

Rzecznik Finansowy spodziewa się też sygnałów o pojawieniu się ofert budzących wątpliwości co do bezpieczeństwa finansowego obywateli czy nawet wręcz prób oszustw. – Będziemy je traktować priorytetowo i niezwłocznie informować właściwe organy oraz nagłaśniać takie praktyki w mediach – zapewnił Mariusz Golecki.

Akcja prowadzona jest pod hasłem "Finanse w czasie koronawirusa – zgłoś problem Rzecznikowi Finansowemu". Infolinia jest czynna w godzinach 9-16. Dla spraw ubezpieczeniowo-emerytalnych tel: 22 333 73 37; dla bankowo-kapitałowych: 22 333 73 38. E-mail: poradyCOVID@rf.gov.pl.

PolskieRadio24/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy karta kredytowa może być finansową pułapką?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2020 13:00
Polacy używają ponad 39 milionów kart płatniczych. Posługujemy się m.in. kartami debetowymi, które pozwalają na dysponowanie środkami należącymi do nas oraz kartami kredytowymi, które obsługują limitowany kredyt przyznany przez bank.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ogromne zainteresowanie tarczą antykryzysową. Podano, ile złożono wniosków 

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 21:00
Przedsiębiorcy zawnioskowali o ponad 1 mld złotych wsparcia na dofinansowanie wynagrodzeń dla ponad 211 tys. pracowników - poinformował resort rodziny, pracy i polityki społecznej.
rozwiń zwiń