X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Paweł Borys: w drugim kwartale Polska wpadnie w głęboką recesję

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:46
- W II kwartale PKB Polski skurczy się o 5-10 proc., a powrót na ścieżkę wzrostu może nastąpić na przełomie 2020 i 2021 roku - prognozuje w artykule na portalu Business Insider szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Paweł Borys
Paweł BorysFoto: PFR

- Biorąc pod uwagę skalę kryzysu na świecie oraz walkę z epidemią, również w Polsce należy zakładać wejście gospodarki w drugim kwartale w głęboką recesję rzędu co najmniej 5-10 proc. Scenariusz zatrzymania zachorowań w drugim kwartale zakłada, że sytuacja gospodarcza zacznie się stabilizować od trzeciego kwartału, a powrót na ścieżkę wzrostu może nastąpić na przełomie 2020 i 2021 roku - napisał.

- Spada szansa na odbicie w gospodarce typu "V", a bardziej prawdopodobny jest wariant typu "U". Coraz bardziej staje się jasne, że przynajmniej do czasu szczepionki świat będzie zupełnie inny - dodał.

Co po epidemii?

Wicepremier Jacek Sasin, w momencie, gdy epidemia minie, widzi szczególną rolę największych firm w odbudowie gospodarki. To one będą kołami zamachowymi gospodarczego odbicia - mówi poniedziałkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Jacek Sasin.

Wicepremier zwrócił uwagę, że obecna ustawa antykryzysowa dotyczy raczej mniejszych firm, ale "będą potrzebne także mechanizmy dla dużych firm państwowych". Jak stwierdził, największe straty ponoszą spółki takie jak LOT czy PKP.

- LOT realizuje tylko rejsy specjalne, które służą powrotom rodaków do domu. Nie wiem, jak długo potrwa zamknięcie ruchu lotniczego, bo to będzie zależeć nie tylko od rozwoju sytuacji w Polsce, ale i w innych krajach. Musimy więc podjąć nadzwyczajne kroki, nie tylko w stosunku do LOT-u, ale generalnie linii lotniczych. Spodziewam się, że takie próby podejmowane będą także na szczeblu unijnym. Przestoju na rynku lotniczym mogą nie przetrwać nawet giganci - ocenił.

PolskieRadio24.pl, BI, PAP, DGP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Koronawirus w USA. Donald Trump: szczyt umieralności przypadnie na Wielkanoc

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 02:16
Prezydent Donald Trump ocenił w niedzielę, że prawdopodobnie na Wielkanoc przypadnie w USA szczyt umieralności na koronawirusa. Wyraził nadzieję, że liczbę zgonów uda się ograniczyć do 100-200 tys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o "tarczy antykryzysowej": nie można jej wpisywać w spór polityczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:05
- Apelujemy, aby opozycja się opamiętała i wokół tej sprawy nie próbowała toczyć politycznej gry. Trzeba jak najszybciej przyjąć projekt w Senacie i dać mu możliwość wejścia w życie. Tu liczą się nawet nie dni, ale godziny – mówił wicepremier Jacek Sasin o pracach nad "tarczą antykryzysową" która będzie przedmiotem dzisiejszego posiedzenia Senatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa" przesuwa terminy administracyjne. Zobacz które

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2020 08:18
Wiele terminów administracyjnych zostało przesuniętych ze względu na panującą w kraju sytuację. Zmiany zostały w większości usankcjonowane przez "tarczę antykryzysową", czyli kompleksowy pakiet działań rządu przeciwdziałających negatywnym skutkom pandemii. Większość zmian przygotowano, aby ułatwić życie podatnikom.
rozwiń zwiń