X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Tarcza antykryzysowa". UOKiK chce tańszych kredytów

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 14:51
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chce obniżenia kosztu kredytów konsumenckich. Takie rozwiązanie znalazło się wśród propozycji Urzędu do tak zwanej "tarczy antykryzysowej".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: marekusz/Shutterstock.com

Prezes UOKiKu Tomasz Chróstny podkreśla, że w obecnej sytuacji należy ograniczyć koszty ponoszone przez osoby, które zdecydują się na wzięcie pożyczki. Dzięki temu zmaleje ryzyko wpadnięcia przez konsumentów w pułapkę zadłużenia.

Koszty zależne od...

Prezes UOKiKu podkreślił, że maksymalna wysokość kosztów pozaodsetkowych będzie zależała od tego, na jaki okres została udzielona pożyczka. W zależności od czasu, na jaki konsument weźmie pożyczkę, limit kosztów pozaodsetkowych ma być ustalony na poziomie od 5 do 45 procent.

Tomasz Chróstny dodał, że jeśli przepisy zostaną przyjęte, za ich złamanie firmy pożyczkowe będą płaciły karę w wysokości do 10 procent rocznego obrotu.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef ZBP: większość wniosków o wakacje kredytowe rozpatrywana jest pozytywnie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:50
Klienci banków mogą składać wnioski o czasowe odłożenie spłaty kredytu - przypomina Związek Banków Polskich. Jak dotąd nie odnotowano większych zakłóceń w obsłudze tego procesu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes PFR: mamy ofertę antykryzysową dla małych, średnich i dużych firm

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 17:45
Instytucje rozwojowe w ramach pakietu antykryzysowego zaoferują firmom kredyty z gwarancjami, dopłaty do kredytów, finansowanie leasingu czy podwyższenie kapitału - oświadczył prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes ZBP deklaruje: będzie uproszczona procedura przesunięcia spłat pożyczek

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:21
W ciągu kilku dni większość banków udostępni procedurę przesunięcia spłat pożyczek. Niektórzy klienci mogą liczyć na uproszczoną drogę - powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.
rozwiń zwiń