X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czy taksówkarz może teraz przewozić tylko jedną osobę?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 08:15
Czy zakaz zgromadzeń i ograniczenia w przemieszczaniu się powodują, że w taksówce poza kierowcą może być tylko jedna osoba? Wprowadzane przez rząd obostrzenia wywołują wiele wątpliwości i dodatkowych pytań. Wiceszef MSWiA podkreślił, że ograniczenia dotyczą tylko transportu zbiorowego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Steve Allen

– Taksówkarz może przewozić więcej niż jedną osobę. Stoimy na stanowisku, że, jest to dopuszczalna sytuacja – wyjaśnił jednoznacznie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży, pytany o sytuację kierowców taksówek w związku z wprowadzonymi przez rząd nowymi obostrzeniami.

Jak zaznaczył, ta kwestia poruszana była zarówno podczas sztabu w MSWiA, jak i podczas odprawy z komendantami służb.

Żelazna” dyscypliny obywateli

Wiceszef MSWiA wskazał, że obostrzenia dotyczą transportu zbiorowego, gdzie wprowadzono zasadę, że maksymalne zapełnienie to połowa miejsc siedzących. Dopytywany, czy na samorządowcach ciąży obowiązek, aby w autobusie nie było więcej osób, wiceminister odparł, że zgodnie z prawem ten obowiązek dotyczy osoby prowadzącej pojazd.

Poboży zaznaczył, że obecnie obserwujemy mniejszy przyrost zachorowań niż w innych krajach, co w jego ocenie wynika z „żelaznej” dyscypliny samych obywateli.

– Jestem przekonany, że większość osób wsiadając do autobusu, widząc, że jest ich więcej, sama zwróci uwagę kierowcy – powiedział wiceszef resortu.

Wskazując ponadto, że z tym rozwiązaniem można poradzić sobie na różne sposoby, Poboży podał przykład Gdyni, gdzie – jeszcze przed wejściem w życie rozporządzenia – na co drugim miejscu siedzącym w autobusie umieszczono informację, że to miejsce jest wyłączone z transportu.

Obostrzenia z wyłączeniami

Obowiązujące od 25 marca do 11 kwietnia rozporządzenie, oprócz ograniczenia w transporcie publicznym, wprowadza także zakaz swobodnego przemieszczania się poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi.

Obostrzenia nie dotyczą: dojazdu do pracy, wolontariatu, załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego, na przykład niezbędnych zakupów, wykupienia lekarstw, opieki na bliskimi czy wyprowadzenia psa. Przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób, choć nie dotyczy to rodzin.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wrocław: pierwszy pacjent wyleczony z koronawirusa. Został wypisany ze szpitala

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 15:30
66-letni pacjent, który był leczony na COVID-19, został wypisany z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego po tym, jak przeprowadzone testy wykazały, że nie jest on już zakażony koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie jesteście niezwyciężeni, ten wirus może was zabić". WHO ostrzega młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 16:20
- Ludzie młodzi nie powinni lekceważyć zakażenia koronawirusem, oni również mogą chorować. Poza tym przenoszą infekcję na inne osoby, w tym na seniorów, co może być kwestią życia lub śmierci - ostrzega Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister zdrowia: im więcej autobusów na ulicach miast, tym bezpieczniej

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:46
- Jeżeli chcemy wszyscy walczyć z koronawirusem, stosujmy się do wprowadzonych zaleceń. Dlatego im więcej środków komunikacji publicznej na ulicach miast, tym bezpieczniej. Wiem, że to dodatkowe koszty, ale sytuacja jest wyjątkowa - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
rozwiń zwiń