X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

2 biliony dolarów na ratowanie gospodarki. Senat USA przyjął rekordowy pakiet pomocowy

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:34
Amerykański Senat uchwalił pakiet antykryzysowy o wartości 2 bilionów dolarów. Środki te mają pomóc Amerykanom przetrwać kryzys wywołany przez epidemię koronawirusa. Pakiet przewiduje wypłaty gotówki Amerykanom, przedłużenie uprawnień do zasiłków dla bezrobotnych oraz wsparcie małych firm i korporacji.
Audio
  • Senat USA uchwalił pakiet antykryzysowy - relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Kongres Stanów Zjednoczonych
Kongres Stanów ZjednoczonychFoto: Shutterstock
  • Senat USA przegłosował pakiet pomocowy dla amerykańskiej gospodarki
  • Przewiduje on m.in. tzw. "helicopter money" - bezpośrednie wypłaty gotówki dla wszystkich poza najbogatszymi, ale też preferencyjne pożyczki dla firm oraz wsparcie do szpitali
  • Pakiet musi jeszcze zaakceptować Izba Reprezentantów

Zgodnie z przyjętą ustawą każdy Amerykanin zarabiający poniżej 6250 dolarów miesięcznie otrzyma wypłatę w wysokości 1200 dolarów. Na każde dziecko będzie przypadać 500 dolarów. Dla lepiej zarabiających wypłaty będą niższe. Po przekroczeniu progu 8250 dolarów miesięcznie zapomogi nie będzie. Przelewy na konta i wysyłka czeków rozpocznie się w ciągu 2 tygodni.

Dłuższe zasiłki, preferencyjne pożyczki

Ustawa przewiduje też wydłużenie z 26 do 39 tygodni uprawnień do zasiłków dla bezrobotnych. Objęte zostaną nimi także osoby na umowach o dzieło i krótkoterminowych, a także współpracownicy. Wysokość zasiłków zostanie podniesiona o 600 dolarów.


mid-epa08318707 (1).jpg
USA: 17-latek zmarł z powodu koronawirusa? "Kompleksowy przypadek"

W pakiecie antykryzysowym przewidziano także 300 miliardów dolarów pożyczek federalnych dla małych firm oraz 500 miliardów dla korporacji dotkniętych kryzysem. W zamian za pomoc finansową rząd USA będzie mógł uzyskać udziały w liniach lotniczych. Ustawa przewiduje również 100 miliardów dolarów pomocy dla szpitali walczących z epidemią koronawirusa.

Pakiet antykryzysowy musi jeszcze zatwierdzić Izba Reprezentantów co ma nastąpić jutro. Następnie ustawa trafi na biurko prezydenta Donalda Trumpa.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańscy giganci łączą siły w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 08:36
Amazon Care – dział opieki medycznej sprzedażowego giganta – współpracuje z naukowcami związanymi z fundacją Billa Gatesa, założyciela Microsoftu, by dostarczać zestawy testowe, pozwalające we własnym zakresie pobrać próbki, a następnie przekazuje je do laboratoriów badawczych. W przypadku wykrycia wirusa następuje natychmiastowy kontakt ze strony służb medycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jest zgoda ws. pakietu pomocowego. Miliardy dolarów pomocy dla amerykańskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 11:15
Amerykańscy senatorzy i urzędnicy administracji osiągnęli porozumienie w sprawie ustawy o bodźcach ekonomicznych w celu złagodzenia skutków epidemii koronawirusa dla gospodarki - poinformował w nocy przedstawiciel Białego Domu Eric Ueland.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Teatralne Oscary" odwołane z powodu koronawirusa. Odbędą się w "późniejszym terminie"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2020 22:39
Tegoroczna ceremonia rozdania nagród Tony, uważanych za teatralny odpowiednik Oscarów, została odłożona na czas nieokreślony z powodu pandemii koronawirusa - poinformowali w środę organizatorzy wydarzenia.
rozwiń zwiń