X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Odroczenie czy zwolnienie ze składek? Prezydent ma swoją propozycję dot. "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2020 14:39
Zwolnienie ze składek ZUS na trzy miesiące dla niektórych małych firm i osób samozatrudnionych – takie rozwiązanie zaproponował w weekend prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że rozwiązanie mogłoby zostać wprowadzone do rządowego projektu specjalnej ustawy, zawierającej pakiet propozycji łagodzących skutki pandemii koronawirusa - tzw. tarczy antykryzysowej.
Audio
  • Zwolnienie czy odroczenie składek? Prezydent ma swoją propozycję dot. "tarczy antykryzysowej" (Tomasz Matusiak/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Zwolnieni z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni i mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 procent w stosunku do lutego 2020 roku - mówił prezydent, przedstawiając szczegóły swojej propozycji.

Firmy wolą zwolnienie - i trudno się dziwić

Pomysł prezydenta chwalą przedsiębiorcy, którzy już wcześniej podnosili argument, że samo odroczenie płatności, zaproponowane przez ZUS, to zdecydowanie za mało. Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski zwraca uwagę, że zwolnienie ze składek ma dotyczyć tylko najmniejszych przedsiębiorców, a wszyscy pozostali składki będą musieli płacić. Te pozostałe firmy - zdaniem eksperta - powinny mieć właśnie możliwość jak najprostszego odroczenia składek, a nawet rozłożenia ich na raty w przyszłości.

O kroku w dobrą stronę mówi także Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, który przy okazji przypomina o swoim pomyśle wprowadzenia dobrowolności składek ZUS dla wszystkich.

ZUS czeka na konkrety

Sam ZUS na razie sprawy nie komentuje, czekając na zapisy ustawowe. Jednocześnie, jak przypomina rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski, cały czas aktualna jest propozycja odroczenia składek na 3 miesiące. Zapewnia, że procedura odroczenia będzie prosta, a we wniosku trzeba będzie opisać, jak epidemia wpłynęła na działalność danej firmy.

Ostateczną formę "tarczy antykryzysowej", w tym szczegółowe ułatwienia dla firm, mamy poznać w ciągu najbliższych dni.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawie 70 proc. Polaków pozytywnie ocenia "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:10
67. proc. Polaków pozytywnie ocenia przedstawioną przez rząd Mateusza Morawieckiego "tarczę antykryzysową" - wynika z sondażu Estymator, który został przeprowadzony na zlecenie portalu DoRzeczy.pl. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Duda: potrzebny konsensus ws. walki ze skutkami koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 18:12
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że do walki z koronawirusem i ograniczaniem jego negatywnych skutków dla gospodarki musimy stanąć wszyscy, niezależnie od barw politycznych. Po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, szefową Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertrudą Uścińską i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beatą Daszyńską-Muzyczką prezydent mówił, że w sprawie wdrażanych działań osłonowych konieczny jest konsensus.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tarcza antykryzysowa". Wiceszef MSWiA: zawieszenie biegu terminów administracyjnych

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2020 16:14
W ramach tarczy antykryzysowej przygotowujemy rozwiązania dotyczące zawieszenia biegu terminów administracyjnych, możliwości zdalnego trybu obradowania organów jednostek samorządu terytorialnego, ciągłości pracy w urzędach - poinformował wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
rozwiń zwiń