X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jarosław Gowin: chcemy likwidację składki na ZUS na trzy miesiące

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:59
Będziemy postulować likwidację na okres trzech miesięcy składek na ubezpieczenie społeczne, np. w branży turystycznej i gastronomicznej - zapowiedział w sobotę wicepremier, szef partii Porozumienie Jarosław Gowin. Inny postulat to ustawowe obniżenie czynszu za wynajem powierzchni w galeriach handlowych.
Wicepremier Jarosław Gowin
Wicepremier Jarosław GowinFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Odpowiadając na pytania na sobotniej konferencji prasowej Gowin zaznaczył, że trzeba uruchomić wszelkie możliwe instrumenty, żeby "ratować polskie firmy i miejsca pracy dla milionów Polaków".


Podkreślił, że rządowy projekt pakietu antykryzysowego zawiera wiele bardzo dobrze przemyślanych, szeroko zakrojonych instrumentów przeciwstawiania się kryzysowi. 

Składka na ZUS zawieszona na kwartał ? 

-Będziemy postulowali, aby te branże gospodarki, które zostały dotknięte najgłębszym kryzysem, czyli np. decyzją rządu ich działalność została zawieszona - mam na myśli chociażby restauracje - żeby te branże na okres 3 miesięcy zwolnione były z płacenia ubezpieczeń społecznych" - zapowiedział Gowin. Doprecyzował, że chodzi nie o przesunięcie tych opłat w czasie, ale ich zawieszenie, likwidację na okres trzech miesięcy.


Gowin podkreślił, że pojawiające się postulaty, by zupełnie zawiesić pobór składek na ubezpieczenia społeczne są całkowicie nierealistyczne.


koronawirus maska ekonomia finanse 1200.jpg
Wiceminister finansów: "tarcza antykryzysowa" to konkretne i wiarygodne propozycje 

-Nie wprowadził tego żaden kraj na świecie. To by oznaczało całkowitą zapaść funkcjonowania polskich instytucji, polskiego państwa na czele ze służbą zdrowia - przekonywał wicepremier Gowin.


Jarosław Gowin wskazał, że postulat likwidacji na okres przejściowy składek na ubezpieczenie społeczne w wybranych sektorach dotyczy także tych branż, które zostały najgłębiej dotknięte kryzysem - np. turystycznej.

-Drugie rozwiązanie, które będziemy postulowali to ustawowe obniżenie czynszu na wynajem powierzchni w galeriach handlowych - dodał. Tutaj, jak mówił, koszty kryzysu muszą być rozłożone między sieci handlowe, a tych, którzy wynajmują powierzchnię. Co do wysokości tego obniżenia jeszcze trwają ustalenia naszych ekspertów - powiedział.

Bezzwrotna pożyczka 


Premier Morawiecki 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

Gowin przypomniał, że w pakiecie antykryzysowym zaproponowano bezzwrotną pożyczkę w wysokości 5 tys. zł dla małych firm, zatrudniających do 9 pracowników, które utrzymają miejsca pracy.

-Będziemy postulowali, żeby ta kwota została podniesiona do 10 tys. zł i była bezzwrotna, bądź zwracana w takim stopniu, w jakim pracodawca zdołał te miejsca pracy utrzymać - zapowiedział.


Według wicepremiera mamy do czynienia z najgłębszym kryzysem gospodarczym od dziesięcioleci. -Dzisiejszy świat w niczym nie przypomina świata, który pamiętamy sprzed paru tygodni - powiedział Gowin. 

PolskieRadio24/IAR/PAP/sw


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odroczenie spłaty kredytów. ZBP zapewnia: wnioski będą rozpatrywane szybko

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 14:09
Banki szybko będą rozpatrywać wnioski o odroczenie - na trzy miesiące - spłaty rat kredytów - deklaruje w komunikacie Związek Banków Polskich. Kredytodawca będzie musiał uzasadnić, że odroczenie jest konieczne ze względu na sytuację finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Krok w pożądanym kierunku, ale niewystarczający". Branża turystyczna o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:11
"Tarcza antykryzysowa" to krok w pożądanym kierunku, ale niewystarczający, potrzebne jest bezzwrotne wsparcie finansowe, które pozwoli "wyzerować"licznik zobowiązań i zapewnić płynność finansową - uważa Polska Izba Przemysłu Targowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rodziny: wszystkie programy społeczne będą realizowane

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 08:05
- Chcę uspokoić nasze rodziny, także te z małymi dziećmi, ale i seniorów. Świadczenie 500+, Dobry Start, ale także 13. emerytura będą wypłacane. Budżet jest do tego przygotowany – powiedziała w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny.
rozwiń zwiń