X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pekao i BGK podwyższają gwarancje de minimis dla małych firm. Sprawdź o ile

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 13:00
Pekao wprowadził ułatwienia w zaciąganiu kredytów przez mikro, małe i średnie firmy zgodnie z umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, która podwyższa gwarancje de minimis do 80 proc. Ma to pomóc zminimalizować skutki pandemii koronawirusa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Robson90

Gwarancje de minimis Banku Gospodarstwa Krajowego to jeden z głównych instrumentów zwiększających dostęp do finansowania dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Jak podano w komunikacie, dzięki dodatkowemu zabezpieczeniu zobowiązań finansowych MŚP, firmom tym łatwiej jest uzyskać kredyt obrotowy lub inwestycyjny.

Do końca lutego br. z finansowania z gwarancją de minimis skorzystało już ponad 150 tys. polskich przedsiębiorców, którym udzielono zabezpieczonego kredytu na łączną kwotę 121,8 mld zł - poinformował bank Peako SA.


Wiceprezes Pekao Magdalena Zmitrowicz stwierdziła, że firmy z sektora MŚP są często słabsze kapitałowo, bez zabezpieczeń i rezerw finansowych, dlatego ważne jest ich wsparcie, szczególnie w tym trudnym okresie.

Bank Pekao podał, że z nowych rozwiązań przygotowanych we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego firmy mogą już korzystać.

-Pekao wdrożył ułatwienia dla klientów z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w dostępie do finansowania w oparciu o nową umowę z BGK - napisano. Gwarancje de minimis podwyższono do 80 proc., obniżono prowizję i wydłużono czas gwarancji dla kredytów obrotowych do 39 miesięcy.


PolskieRadio24/IAR/PAP/Magdalena Jarco/sw 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGK udzieli więcej gwarancji kredytowych firmom. Jest decyzja ministra

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 11:49
Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, które umożliwia BGK objęcie gwarancjami de minimis do 80 proc. kredytów dla mikrofirm oraz MŚP i obniża do zera prowizję od gwarancji. Decyzja ma związek z możliwymi problemami firm przy rozszerzającej się epidemii koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes BGK: zapewnimy rozwiązania gwarancyjne i systemy dopłat do kredytów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:45
- Bank Gospodarstwa Krajowego jest częścią bardzo ważnego programu politycznego, kompleksowego pakietu rozwiązań tarczy antykryzysowej. Pierwszy raz w historii mamy tak kompleksowe ujęcie pomocy dla polskiej gospodarki – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu BGK.
rozwiń zwiń