X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wakacje kredytowe. W trudnej sytuacji banki odroczą termin spłaty rat

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2020 09:30
Dobra informacja dla kredytobiorców. Banki pozytywnie odpowiedziały na apel prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie tzw. wakacji kredytowych w związku pandemią koronawirusa. Oznacza to, że kredytobiorca w trudnej sytuacji finansowej będzie mógł zawiesić spłatę rat kredytu.
Audio
  • Wakacje kredytowe. W trudnej sytuacji banki odroczą termin spłaty rat (Tomasz Matusiak/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock, Proxima Studio

- Wakacje kredytowe dotyczą wszystkich rodzajów kredytów - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. Ułatwienia mają dotyczyć kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych i kredytów dla przedsiębiorców. Z tej opcji będą mogły skorzystać osoby, których sytuacja finansowa znacznie pogorszyła się w związku z pandemią koronawirusa.

Wnioski będą proste i składać je będzie można przez internet. - Ważne, by utrzymać bezpieczeństwo finansowe Polaków i stabilność polskich firm - podkreśla Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

Szczegóły - w banku

Warunki wakacji kredytowych będą ustalały poszczególne banki. Na pewno żaden nie będzie pobierał prowizji od rozpatrywanych wniosków - mówi Grzegorz Maliszewski, główny ekonomista Banku Millennium. Jak dodaje, zalecenia ZBP mówią o odroczeniu na 3 miesiące, ale w niektórych przypadkach ten okres może być wydłużony.

Pomogą też pożyczkodawcy

Osoby w trudnej sytuacji finansowej spowodowanej epidemią koronawirusa wesprze także branża pożyczkowa. Deklaruje, że  procedury będą szybkie i nieskomplikowane.  Dzięki temu nasi klienci  otrzymają skuteczną pomoc - mówi Agnieszka Wachnicka, prezes Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego. Wskazuje, że jej organizacje branżowe przygotowały rekomendacje dla swoich członków, mówiące m.in. czasowe zawieszenie spłaty rat lub obniżenie wysokości tych rat na pewien okres,  przesunięcie daty spłaty pożyczki oraz odstąpienie od naliczania karnych odsetek w przypadku opóźnienia w płatnościach.

Spłaty rat kredytów będzie można odroczyć na trzy miesiące, w niektórych wypadkach - nawet na pół roku. Długość wakacji kredytowych każdy bank będzie wyznaczał oddzielnie.

PolskieRadio24.pl, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rada Polityki Pieniężnej tnie stopę procentową. Potanieją kredyty

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 16:34
Stopa referencyjna została obniżona o 0,50 pkt, do poziomu 1,00 proc. w skali rocznej. Wcześniej w związku z negatywnym wpływem epidemii koronawirusa na gospodarkę i zagrożeniem globalną recesją, na cięcie stóp procentowych zdecydowały się również inne banki centralne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płatności w czasach epidemii. Visa podnosi limit dla transakcji zbliżeniowych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 07:48
Obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u zostanie podniesiony z 50 zł do 100 zł. Użytkownicy kart Visa mogą kontaktować się ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, kiedy będą mogli korzystać z podwyższonego limitu.
rozwiń zwiń