X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Skutki pandemii odczuwają w zasadzie wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 13:35
Skutki pandemii koronawirusa odczuwają w zasadzie wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce. Z raportu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej wynika, że spadek sprzedaży dotknął do tej pory ponad 80 procent firm.
Audio
  • Skutki pandemii COVID 19 odczuwają w zasadzie wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce - relacja Krystyny Prostak (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Doidam 10

90% firm wdraża procedury przeciw COVID 19. Tyle samo spodziewa się pogorszenia wyników finansowych na koniec roku.

Które branże najbardziej tracą?

Dyrektor generalna Izby Monika Constant powiedziała, że najbardziej skutki obecnej sytuacji przekładają się na turystykę, gastronomię, ale także na usługi dla biznesu. Dodała, że większość badanych firm na razie nie jest w stanie określić skali spadków. Co czwarta szacuje, że spadki sprzedaży czy przychodów przekroczą 15 procent. Dodatkowo ponad 60 procent z nich zauważa, że dotykają ich absencje związane z wykorzystaniem urlopów przez pracowników lub zwolnień na opiekę nad dziećmi.

Problemy z dostawami

Dodatkowe problemy związane są z logistyką i systemem dostaw. Prawie 35 procent firm wskazuje, że ma problemy z otrzymywaniem na czas zamówionych produktów od poddostawców. prawie 10 procent widzi utrudnienia dotyczące eksportu.

Udział w badaniu Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej wzięło 118 przedsiębiorstw, z czego 35% to firmy polskie, 58% francuskie, a 7% z kapitałem pochodzącym z innych krajów. Ankietę przeprowadzano od 13 do 17 marca.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Zobacz więcej na temat: firma koronawirus
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:18
PZU, Port Szczecin-Świnoujście, Jastrzębska Spółka Węglowa i spółka Maspex zadeklarowały przekazanie łącznie niemal 10 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych. W ich ślady poszło również Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni. Na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim firma przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: rozwiązania wspierające biznes i pracowników będą w razie potrzeby przedłużane

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:26
- Skutków kryzysu gospodarczego nie można zaplanować na krótki okres, będziemy się z tym mierzyć i z pewnością proponować nowe rozwiązania, które będą odpowiadały sytuacji, która jest bardzo trudna do przewidzenia – mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rozwoju: możliwe zmiany w "tarczy antykryzysowej", większość rozwiązań od kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:51
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz nie wyklucza zmian w ogłoszonej w środę "tarczy antykryzysowej". To cykl ustaw dla przedsiębiorców i pracowników, związany z epidemią koronawirusa, o wartości 212 miliardów złotych.
rozwiń zwiń