X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GUS: produkcja przemysłowa w lutym większa niż oczekiwano

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 12:30
Główny Urząd Statystyczny poinformował w czwartek, że produkcja przemysłowa w lutym 2020 roku wzrosła o 4,9 proc. (licząc rok do roku), a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,2 proc.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Imagine Photographer/Shutterstock.com

Względnie dobra sytuacja krajowego przemysłu, szczególnie na tle europejskiego spowolnienia - odejdzie w przeszłość już w najbliższych miesiącach wraz z gwałtownym osłabieniem gospodarczym związanym z pandemią koronawirusa - wskazał Piotr Piękoś z Pekao w komentarzu do danych GUS-u.


Przemysł w lutym pozytywnie zaskoczył  

Jak zaznaczył ekonomista Pekao, produkcja przemysłowa wzrosła w lutym wyraźnie powyżej konsensusu prognoz rynkowych zakładającego wzrost o 2,0 proc. rdr.

- Po wyeliminowaniu wpływu czynników sezonowych produkcja wzrosła o 3,2 proc. rdr wobec 3,5 proc. rdr w poprzednim miesiącu - zauważył ekspert banku Pekao SA.


Co będzie w marcu tego roku ? 

W marcu oczekujemy spadku sprzedaży produkcji przemysłowej o ok. 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. - prognozuje Ministerstwo Rozwoju w komentarzu do czwartkowych danych GUS.

Jak podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny, że produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 4,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosła o 2,2 proc.

Analitycy MR wskazali, że dynamika produkcji sprzedanej w przemyśle w lutym wyraźnie sugerowała postępującą poprawę aktywności sektora. Jednak, jak dodali, obecna sytuacja związana z zaburzeniami wywołanymi epidemią wirusa, zarówno w Polsce jak i jej otoczeniu gospodarczym, będzie "negatywnie ciążyć" na wynikach przemysłu w kolejnych miesiącach.-W marcu oczekujemy spadku sprzedaży produkcji przemysłowej o ok. 5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2019 r. - ocenili eksperci resortu rozwoju.

Zastrzegli, że prognoza jest obciążona "in minus" w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej w kolejnych tygodniach marca, skuteczności implementacji polityki gospodarczej, a także zdolności producentów do adaptacji do nowych warunków funkcjonowania

Duży wzrost cen skupu w rolnictwie  

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych, tj. pszenicy, żyta, żywca wołowego, żywca wieprzowego, drobiu i mleka krowiego w lutym wzrosły o 7,5 proc. rdr - podał Główny Urząd Statystyczny. W stosunku do stycznia ceny wzrosły o 1,5 proc.


PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znamy dane o grudniowej produkcji przemysłowej

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 11:03
W grudniu produkcja przemysłowa wzrosła o 3,8 procent licząc rok do roku - podał Główny Urząd Statystyczny. Natomiast w porównaniu z listopadem 2019 roku spadła o 9,4%.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsze dane z gospodarki. Przemysł w niezłej formie

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 17:50
W styczniu produkcja przemysłowa, licząc rok do roku, wzrosła w Polsce o 1,1 procent - poinformował Główny Urząd Statystyczny. Dane te są lepsze, niż spodziewali się analitycy.
rozwiń zwiń