X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister rozwoju: możliwe zmiany w "tarczy antykryzysowej", większość rozwiązań od kwietnia

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:51
Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz nie wyklucza zmian w ogłoszonej w środę "tarczy antykryzysowej". To cykl ustaw dla przedsiębiorców i pracowników, związany z epidemią koronawirusa, o wartości 212 miliardów złotych.
Audio
  • Jadwiga Emilewicz: rząd przygląda się sytuacji i w razie problemów będą zmiany w pakiecie (IAR)
  • Jadwiga Emilewicz: jutro proponowanymi zapisami ma się zająć prezydent, a w weekend - strona społeczna (IAR)
  • Jadwiga Emilewicz: na ten pakiet mamy środki, ale nowelizacja budżetu w przyszłości jest możliwa (IAR)
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju
Jadwiga Emilewicz, minister rozwojuFoto: Twitter/PremierRP
  • Jadwiga Emilewicz: monitorujemy sytuację, możliwa legislacja, również w sprawie "tarczy antykryzysowej"
  • Rząd chce, by większość rozwiązań obowiązywała od 1 kwietnia
  • Minister rozwoju: na ten pakiet środki mamy, ale nie wykluczam nowelizacji budżetu w przyszłości

Minister Jadwiga Emilewicz mówiła w TVP1, że rząd przygląda się sytuacji i w razie problemów podejmie "interwencję legislacyjną". Rząd chce, by większość rozwiązań obowiązywała od 1 kwietnia, choć - jak zaznaczyła minister - na przykład skutki obniżenia stóp procentowych przez NBP, mogą być odczuwalne już od dziś.

shutterstock_pieniądze 1200.jpg
"Tarcza antykryzysowa". Zobacz, na jaką pomoc mogą liczyć pracownicy i firmy

Minister rozwoju mówiła, że w piątek proponowanymi zmianami zajmie się prezydent i jego otoczenie. Jak podkreślała, Andrzej Duda chciał, by rząd umożliwił mu zapoznanie się z pakietem i dokonanie ewentualnych korekt. Minister dodała, że rząd chce konsultować przepisy ze środowiskiem prezydenta, bo głowa państwa "bardzo intensywnie zaangażowała się w prace". W weekend projekty mają trafić do rozmów z Radą Dialogu Społecznego. Konsultacje mają się zakończyć w poniedziałek, we wtorek projektem ma się zająć rząd, potem mają trafić do Sejmu.

- Mam nadzieję, że będziemy zgodnie współpracować z opozycją, bo te rozwiązania są dzisiaj polskiej gospodarce po prostu potrzebne - mówiła minister rozwoju.

Co z budżetem?

Jadwiga Emilewicz nie wyklucza nowelizacji budżetu w połowie roku. Jak podkreślała, byłoby to konieczne, jeśli potrzebna byłaby kolejna pomoc w związku z epidemią koronawirusa. Minister zapewniała, że na ogłoszony w środę pakiet środków wystarczy środków, ale dodała, że jeśli potrzebne byłyby dodatkowe pieniądze, to wówczas niewykluczona byłaby nowelizacja budżetu - w maju lub czerwcu. Równocześnie zapewniła - nawiązując do słów premiera - że jeśli będą potrzebne dodatkowe środki, "to dziś stać nas już na to, żeby one były większe"

Na rządowy pakiet składa się pięć filarów: ochrona miejsc pracy, wsparcie dla służby zdrowia, bezpieczeństwo systemu finansowego, wsparcie dla przedsiębiorców i inwestycje publiczne.

Na tarczę antykryzysową rząd chce przeznaczyć 212 miliardów złotych, w tym 60 miliardów z budżetu państwa. Tegoroczny budżet jest zrównoważony - zarówno dochody, jak i wydatki mają wynieść w tym roku 435,3 miliarda złotych.

PolskieRadio24.pl, IAR, TVP1, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dotyczy każdego, bez względu na skalę działalności". Minister rozwoju o "tarczy antykryzysowej"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 16:30
- Ten pakiet, ta "tarcza antykryzysowa" dotyczy dziś każdego pracownika i przedsiębiorcy, bez względu na skalę jego działalności - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przedstawiciele rządu na konferencji prasowej zaprezentowali działania, które mają wspomóc polskie firmy w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister finansów: "tarcza antykryzysowa" to konkretne i wiarygodne propozycje

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 08:05
- Przez wiele osób podnoszony jest problem osób pracujących na umowach cywilnoprawnych, które z dnia na dzień mogą zostać bez świadczeń. "Tarcza antykryzysowa" proponuje dla tych osób 2 tys. złotych brutto, o ile będą miały wiarygodną przeszłość zawodową. Wzięcie przez państwo na siebie tego ciężaru jest bez precedensu - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mazur, wiceminister finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:18
PZU, Port Szczecin-Świnoujście, Jastrzębska Spółka Węglowa i spółka Maspex zadeklarowały przekazanie łącznie niemal 10 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych. W ich ślady poszło również Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni. Na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim firma przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Soboń: rozwiązania wspierające biznes i pracowników będą w razie potrzeby przedłużane

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 11:26
- Skutków kryzysu gospodarczego nie można zaplanować na krótki okres, będziemy się z tym mierzyć i z pewnością proponować nowe rozwiązania, które będą odpowiadały sytuacji, która jest bardzo trudna do przewidzenia – mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń