X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kolejne firmy przyłączają się do walki z epidemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 10:18
PZU, Port Szczecin-Świnoujście, Jastrzębska Spółka Węglowa i spółka Maspex zadeklarowały przekazanie łącznie niemal 10 mln zł na rzecz szpitali zakaźnych. W ich ślady poszło również Chińsko-Polskie Towarzystwo Okrętowe Chipolbrok z centralą w Szanghaju i oddziałem w Gdyni. Na walkę z epidemią koronowirusa w województwie pomorskim firma przekaże środki ochrony osobistej o wartości ok. 650 tys. zł.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Julian Rovagnati

– Środki ochrony osobistej zostaną przekazane wojewodzie pomorskiemu do dalszego rozdysponowania w ciągu tygodnia. Będą one zakupione w Chinach i dostarczone do Polski samolotem cargo – wyjaśniono.

Firma powstała 15 czerwca 1951 roku na podstawie umowy między rządami ówczesnej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Chińskiej Republiki Ludowej. Chipolbrok był pierwszą spółką joint venture, jaka została utworzona w ChRL po jej powstaniu w 1949 r. Centrala przedsiębiorstwa mieści się w Szanghaju, a jej polski oddział w Gdyni.

Bezpieczeństwo także energetyczne

Z kolei Fundacja Grupy PERN przekaże ponad milion złotych dla placówek medycznych na walkę z pandemią koronawirusa.

– W walce z epidemią konieczna jest determinacja, cierpliwość i konsekwencja, ale także środki finansowe na zakup niezbędnych narzędzi do pokonania choroby. Dlatego chcemy mieć wkład w pomoc naszym placówkom medycznym – oświadczył prezes PERN Igor Wasilewski.

Spółka poinformowała, że – jako jedna ze spółek Skarbu Państwa odpowiedzialna za infrastrukturę krytyczną  – wprowadziła szereg zabezpieczeń we własnym funkcjonowaniu na wypadek zagrożeń. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego państwa i utrzymanie ciągłości działania, aby klienci czyli rafinerie, ale także odbiorcy końcowi na stacjach paliw, nie odczuli tej sytuacji.

Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych, posiada także magazyny ropy naftowej i paliw, zarządza również morskim terminalem przeładunkowym.

Infolinia ze wsparciem Energi

W nieco inny rodzaj pomocy zaangażowały się spółki Energa Obrotu oraz Energa Operator. Część ich pracowników, którzy na co dzień odpowiadają na telefoniczne pytania klientów, odbiera połączenia z infolinii alarmowej NFZ. Pracownicy zostali wyposażeni we wszelkie informacje i specjalne skrypty przygotowane właśnie na potrzeby walki z epidemią koronawirusa.

Infolinia NFZ 800 190 590 działa przez całą dobę, jest czynna siedem dni w tygodniu. Połączenie jest bezpłatne. Można dowiedzieć się tu m.in., jak zachować się w przypadku podejrzenia zarażeniem koronawirusem, gdzie znajduje się najbliższy punkt inspekcji sanitarnej czy szpital zakaźny i w jaki sposób się z nimi skontaktować.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md,pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes Orlenu: w tym tygodniu rozpoczniemy produkcję środków do dezynfekcji na dużą skalę

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 16:05
- Wszyscy zostali postawieni w stan najwyższej gotowości, laboratoria, technicy, konstruktorzy, informatycy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że lada chwila, już w tym tygodniu Orlen rozpocznie produkcję środków dezynfekujących - mówił w Polskim Radiu 24 prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Państwowe spółki włączają się do walki z koronawirusem. Po Orlenie wsparcie od KGHM

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 09:27
Epidemia się rozszerza, a więc wszystkie ręce na pokład. KGHM Polska Miedź idzie śladem Orlenu i rozpoczyna produkcję środków dezynfekujących, które później trafią m.in. do szpitali. W tym celu wykorzystana zostanie infrastruktura spółki NITROERG, należącej do grupy KGHM.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier podziękował firmom, które pomagają w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2020 18:25
"Dziękuję, że Was sukcesywnie przybywa. To kolejny dowód, że gospodarka Polski to dużo więcej niż prosta wymiana towarów" - napisał premier Mateusz Morawiecki zwracając się do firm, które pomagają w walce z koronawirusem.
rozwiń zwiń