X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Koronawirus odwołuje wydarzenia. Kto ma szansę na odszkodowania?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 08:26
Organizatorzy wydarzeń, którzy wcześniej kupili odpowiednią polisę, mogą liczyć na odszkodowania. Teraz o zabezpieczenie będzie trudno - pisze środowy "Puls Biznesu".
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Freedom

Jak informuje "PB" problem koronawirusa mocno uderzył m.in. w organizatorów imprez, którzy decyzją rządu zostali zmuszeni do odwołania zaplanowanych wydarzeń. Wciąż mogą liczyć na odszkodowania, o ile wcześniej pomyśleli o odpowiednim zabezpieczeniu.

- Jeśli do odwołania imprezy dojdzie z przyczyn niezależnych od organizatora, ci, którzy mają odpowiednią polisę, mogą otrzymać refundację poniesionych kosztów przygotowania wydarzenia i wypłatę pieniędzy potrzebnych na zwrot gotówki, choćby za sprzedane bilety. Przyczyny niezależne stanowią bardzo szerokie spektrum zdarzeń, a wybuch epidemii choroby zakaźnej najczęściej się do ich zalicza, choć nie zawsze - mówi gazecie ekspert.

Wiele zależy od zapisów w polisie

W specjalistycznych ubezpieczeniach imprez i wydarzeń kulturalnych, mających chronić organizatora przed skutkami finansowymi różnych nieprzewidzianych zdarzeń, ryzyko rozprzestrzeniania chorób zakaźnych mogło bowiem wymagać odpowiedniego rozszerzenia. Zwykle warunki takich polis są negocjowane indywidualnie.

- Biorąc pod uwagę działania podejmowane przez rynek ubezpieczeń w związku z epidemią koronawirusa, nie spodziewam się odmów wypłat odszkodowań w sytuacji, gdy impreza została anulowana na mocy decyzji administracyjnej na poziomie samorządowym bądź krajowym. Część umów może nakładać na ubezpieczonego obowiązek przełożenia wydarzenia na inny termin albo przeniesienia w inne miejsce, żeby zminimalizować straty - ocenia w "PB" inny ekspert.

Jak podaje gazeta, jeżeli chodzi o odpowiedzialność cywilną, obowiązkowe polisy OC dla organizatorów imprez masowych generalnie powinny chronić na wypadek zarażenia koronawirusem.

Więcej - w "Pulsie Biznesu".

PolskieRadio24.pl, PB, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odroczenie spłaty kredytów. ZBP zapewnia: wnioski będą rozpatrywane szybko

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 14:09
Banki szybko będą rozpatrywać wnioski o odroczenie - na trzy miesiące - spłaty rat kredytów - deklaruje w komunikacie Związek Banków Polskich. Kredytodawca będzie musiał uzasadnić, że odroczenie jest konieczne ze względu na sytuację finansową spowodowaną pandemią koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łącznie jest ich 238

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 21:05
 - Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W Polsce odnotowano łącznie 238 przypadków choroby układu oddechowego COVID-19. Pięć osób nie żyje – wynika z najnowszych danych resortu zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba bezwzględnie wesprzeć firmy i pracowników". Ekonomista o skutkach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:52
- W środowisku eksperckim istnieje konsensus, w ciągu najbliższych tygodni należy zagwarantować płynność finansową nie tylko firmom, ale poszczególnym obywatelom, zwłaszcza tym, którzy nie mają stałego źródła przychodu - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, dyrektor programowy Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń