X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Płatności w czasach epidemii. Visa podnosi limit dla transakcji zbliżeniowych

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 07:48
Obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u zostanie podniesiony z 50 zł do 100 zł. Użytkownicy kart Visa mogą kontaktować się ze swoim bankiem, aby dowiedzieć się, kiedy będą mogli korzystać z podwyższonego limitu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

– W odpowiedzi na oczekiwania regulatora, handlowców i konsumentów, 19 marca 2020 r. obowiązujący w Polsce limit dla transakcji zbliżeniowych Visa bez podawania PIN-u (50 zł), zostanie podniesiony do wysokości 100 zł – podała spółka w komunikacie.

Zaznaczono, że karty zbliżeniowe Visa spełniają takie same kryteria bezpieczeństwa jak tradycyjne karty Visa wyposażone w chip.

– Każda transakcja jest chroniona dzięki wielu warstwom zabezpieczeń. Płatności zbliżeniowe, także w przypadku coraz chętniej wybieranych przez konsumentów płatności telefonem, zegarkiem czy innym urządzeniem z funkcją płatniczą, zapewniają użytkownikom kontrolę nad przebiegiem transakcji – informuje wydawca kart płatniczych.

Podniesienie limitu dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych kartami Visa zostało uzgodnione z uczestnikami ekosystemu bankowego w Polsce i uzyskało akceptację Narodowego Banku Polskiego.

Prośba KNF

W ubiegłym tygodniu z powodu epidemii koronawirusa Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła się z prośbą do NBP o zastosowanie wyższych limitów dla transakcji kartami zbliżeniowymi.

Z kolei minister finansów Tadeusz Kościński zwrócił się w piątek do organizacji kartowych o przyspieszenie prac nad wdrożeniem możliwości płatności bezdotykowych do 100 zł bez PIN-u.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trzy duże banki z odsieczą dla kredytobiorców. Można zawiesić raty kredytu

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 14:47
W związku z sytuacją wokół epidemii BKO BP, Raiffeisen i mBank zaoferowały swoim klientom możliwość zawieszenia spłaty rat kredytów, w tym hipotecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odroczcie klientom termin spłaty". Rekomendacja dla firm pożyczkowych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 15:40
Instytucja pożyczkowa umożliwi odroczenie terminu spłaty pożyczki na uzasadniony i dostatecznie udokumentowany wniosek klienta - to jedno z działań rekomendowanych przez Polski Związek Instytucji Pożyczkowych swoim członkom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzeba pomóc przedsiębiorcom". Paweł Szramka o roli Sejmu w okresie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 18:10
- Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność i na najbliższe posiedzenie Sejmu przyjechać. Trzeba wprowadzić stosowne poprawki, żeby pomóc przedsiębiorcom - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Polskiej Paweł Szramka.
rozwiń zwiń