X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Poczta i transport działają normalnie. Duży spadek liczby pasażerów PKP Intercity

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 17:00
Wszystkie przesyłki pieniężne: emerytalne i rentowe zostaną doręczone - zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Podkreślił, że przy dostarczaniu przekazów pieniężnych będą zachowane specjalne procedury bezpieczeństwa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Grand Warszawski/Shutterstock

- Dzisiaj wszystkim emerytom i rencistom, którzy pobierają świadczenia pieniężne w gotówce, a są przecież takie osoby, pragnę przesłać komunikat: wszystkie przesyłki pieniężne: emerytalne i rentowe zostaną do państwa doręczone, oczywiście według specjalnych procedur, które opracowała Poczta Polska, z zachowaniem bezpieczeństwa, szczególnie dla osób, które te przesyłki wykonują, ale także i dla tych, którzy je odbierają, będąc w kwarantannie - powiedział minister infrastruktury.

Minister Adamczyk podziękował pocztowcom i przypomniał, że Poczta Polska realizuje także przesyłki na zlecenie samorządów czy pomocy społecznej.

Coraz mniej podróżnych w PKP Intercity
 
Pracujemy nad tym, aby dostosować komunikację kolejową do obecnych potrzeb - poinformował media Andrzej Adamczyk. Dodał, że ilość rezerwacji w pociągach PKP Intercity spadła o 80 procent.

- Pracujemy nad tym, aby wobec dynamicznie zmieniającej się sytuacji na kolei można było utrzymać ciągłość połączeń pasażerskich w naszym kraju - zapewnił minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Podkreślił, że trzeba bardzo racjonalnie podejść do problemu zagrożenia koronawirusem. - Jedno jest pewne, żadne połączenie nie zostanie zlikwidowane. Zostaną zawieszone pociągi w ramach tego połączenia, ale połączenie zostanie utrzymane - powiedział Adamczyk.

Dostawy towarów do Polski zgodnie z planem

- Dzisiaj musimy dobrze zarządzać tą sytuacją kryzysową, także i w transporcie - podsumował minister infrastruktury. Pragnę zapewnić, że dostawy towarów do Polski są niezagrożone, bo wszystkie przepisy, które przyjął rząd RP, nie zrywają łańcuchów dostaw, nie zrywają łańcuchów logistycznych - powiedział minister infrastruktury.

Zapewnił, że "dostawy towarów do Polski są niezagrożone, bo wszystkie te przepisy, które przyjął rząd RP, nie zrywają łańcuchów dostaw, nie zrywają łańcuchów logistycznych".

- Nie każą poddać kierowców samochodów ciężarowych w transporcie międzynarodowym jakimś szczególnym procedurom. Dokładnie procedury takie jak dotychczas plus pomiar temperatury na granicy - to gwarantuje nam, że możemy i w ruchu towarowym międzynarodowym, ale także i autobusowym liczyć na to, że potrzeby Polaków będą wypełnione - powiedział minister Adamczyk.

PolskieRadio24/IAR/PAP/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak