X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

GDDKiA pomoże przy budowie infrastruktury wokół CPK. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2020 07:45
Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego będzie współpracować z Generalną Dyrekcją Dróg i Autostrad przy budowie dojazdów do Portu Lotniczego Solidarność. Przedstawiciele zarządu spółki odpowiedzialnej za budowę CKP zapowiadają, że drogowcy będą współpracować z kolejarzami przy budowie połączeń komunikacyjnych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Stockr/Shutterstock.com

Porozumienie w tej sprawie podpisano w środę.

Szef spółki zarządzającej budową CPK Mikołaj Wild powiedział, że około 50 procent pasażerów będzie dojeżdżać na nowe lotnisko samochodem bądź autobusem. W związku z tym konieczna jest modernizacja dróg i wytyczenie nowych dojazdów. W planach jest poszerzenie autostrady A2 na odcinku z Warszawy do Łodzi. Po modernizacji będzie miała po cztery pasy w każdym kierunku od węzła Konotopa do Pruszkowa, natomiast od Węzła Konotopa do portu lotniczego w Baranowie po trzy pasy ruchu w każdym kierunku.

Nowe korytarze transportowe

Mikołaj Wild zapowiedział, że w związku z budową CPK powinna też powstać nowa obwodnica Warszawy, która wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta.

Natomiast wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw budowy CPK Marcin Horała powiedział, że w miarę możliwości kolejarze będą współpracować z drogowcami przy wytyczaniu korytarzy transportowych. Podkreślił, że w ten sposób zostanie zintegrowany nasz system transportowy. Zapewnił, że przy okazji budowy nowego lotniska wszystkie środki komunikacji ułożą się we wspólny, całościowy, adekwatny do potrzeb współczesnej Polski system transportowy, którego sercem będzie port lotniczy Solidarność.

Marcin Horała dodał, że podpisane porozumienie daje możliwość budowy wspólnych inwestycji korytarzowych tak, żeby taki korytarz, który służy drodze, służył też kolei. Zapowiedział rozpoczęcie poszukiwania takich miejsc, gdzie będzie można to zrobić.

Ścisła współpraca

W podpisanym dziś porozumieniu obie instytucje zobowiązały się do bieżącej wymiany danych oraz stałego kontaktu zespołów roboczych, które będą realizować prace planistyczne, projektowe i budowlane.

Pełniący obowiązki Generalnego dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski powiedział, że nowe lotnisko oznacza przebudowę układu komunikacyjnego w całym kraju. Chodzi między innymi o lepsze skomunikowanie autostrady A1 z autostradą A2. W planach jest też nowy przebieg trasy S10, która połączy centrum kraju z jego zachodnią częścią.

Prace przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego mają się rozpocząć w 2023 roku. Pierwszy samolot ma wystartować z CPK cztery lata później.

PolskieRadio24.pl, Aleksander Pszoniak, md

Czytaj także

Jak dojedziemy do CPK? Nowe linie kolejowe i trasy drogowe do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 14:03
Ok. 2,6-2,7 tys. uwag ws. korytarzy nowych linii kolejowych i tras drogowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiło już do spółki CPK - przekazał pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Marcin Horała. Uwagi można zgłaszać do 10 marca tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK. Marcin Horała zapowiada konsultacje ws. linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 14:29
Pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Marcin Horała, zapowiedział serię konsultacji w sprawie ostatecznego przebiegu linii kolejowych, które połączą polskie miasta z Portem Lotniczym Solidarność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowa CPK. Poseł PiS: przy takich inwestycjach konsultacje społeczne są konieczne

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 20:45
- Każdą taką inwestycję jak budowa autostrady czy nowej linii kolejowej należy "zaprogramować". A żeby to zrobić, trzeba przedstawić kilka wariantów rozwiązań [przebiegów tras - przyp. red.]. Stąd konieczne są społeczne konsultacje - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Jerzy Polaczek. Gościem audycji był również Mirosław Suchoń, poseł Nowoczesnej z klubu parlamentarnego KO.
rozwiń zwiń