X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Białoruś chce zacząć uniezależniać się od Rosji. Będzie sprowadzać ropę tankowcami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2020 08:30
Białoruś będzie każdego miesiąca kupować co najmniej dwa tankowce ropy z kierunku innego niż rosyjski. Poinformował o tym premier Białorusi Siarhiej Rumas, który przeprowadził w Moskwie rozmowy z szefem rosyjskiego rządu. Jak powiedział, Mińsk będzie kupował alternatywną topę, nawet jeśli uda się znormalizować dostawy surowca z Rosji.
Audio
  • Białoruś będzie sprowadzać ropę tankowcami niezależnie od rosyjskiej - relacja Włodzimierza Paca (IAR)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock, VladSV

Jak powiedział, Mińsk będzie kupował alternatywną ropę, nawet jeśli uda się znormalizować dostawy surowca z Rosji.
Premier Rumas - cytowany przez białoruskie media - powiedział, że decyzje w kwestii kupna alternatywnej ropy zostały już omówione i podjęte.

Teraz pozostaje pytanie, ile surowca spoza Rosji trzeba kupować - czy będą to minimalne zakupy po jednym tankowcu miesięcznie dla każdej z dwóch białoruskich rafinerii, czy więcej.

Trudne negocjacje z Rosją

Premier Białorusi przekazał w Moskwie nowe propozycje odnośnie do zawarcia uzgodnień na dostawy ropy z Rosji. Wyraził opinię, że w sytuacji, gdy ropa potaniała na międzynarodowych rynkach, z Rosją uda się łatwiej porozumieć.

Białoruś od nowego roku nie ma porozumienia na dostawy rosyjskiej ropy. Częściowo kupuje ją w innych krajach i przewozi tankowcami. Pewne ilości surowca dostarczają niewielkie firmy rosyjskie.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biełnieftachim: dywersyfikacja importu ropy głównym zadaniem w 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2020 11:00
Dywersyfikacja dostaw ropy i zaspokojenie potrzeb rynku wewnętrznego znalazły się na liście głównych zadań Biełnaftachimu na 2020 rok - poinformował w środę ten białoruski państwowy koncern naftowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: w marcu planowane dostawy 250 tys. ton ropy z Azerbejdżanu

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 14:00
Azerbejdżański koncern Socar dostarczy w marcu na Białoruś 250 tys. ton ropy naftowej – poinformowało w piątek białoruskie przedsiębiorstwo Biełnaftachim. Pierwszy tankowiec już wypłynął z tureckiego portu Ceyhan.
rozwiń zwiń