X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. PKP Intercity koryguje i dodaje połączenia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2020 07:38
W niedzielę 15 marca wchodzi w życie korekta rocznego rozkładu jazdy pociągów. Będzie obowiązywać do 13 czerwca 2020 r. Kilka połączeń będzie miało zmienione trasy, kilka wróci na tory w tym m.in. połączenie relacji Lublin – Zielona Góra – Lublin.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock

IC Czartoryski będzie teraz jeździć w relacji Lublin – Zielona Góra – Lublin, kursując przez Warszawę i Poznań, TLK Noteć połączy Warszawę i Piłę, a IC Brda Warszawę z Bydgoszczą. Dodatkowo pociąg IC Orłowicz, kursujący obecnie w relacji Kraków – Warszawa, wraca do pełnej relacji Kraków – Olsztyn.

Ponadto 21 marca 2020 r. PKP Intercity uruchomi dodatkowy, kursujący w weekend pociąg TLK Pobrzeże BIS, który obsłuży rosnącą liczbę pasażerów podróżujących między centralną Polską a Trójmiastem.

Większa dostępność na północnym Podkarpaciu

Zmiany obejmą także miejscowość Przysuchy (woj. mazowieckie), w której od 15 grudnia 2019 r., wraz z wejściem w życie rocznego rozkładu jazdy, wprowadzone zostały pilotażowe postoje dwóch pociągów PKP Intercity.

„Teraz w Przysusze zatrzymywać się będą już trzy pociągi: IC Orłowicz, IC Sienkiewicz oraz IC Kolberg, wszystkie w relacji Olsztyn – Kraków – Olsztyn. Mieszkańcy Sobolewa (woj. mazowieckie) zyskają zaś dostęp do usług PKP Intercity, ponieważ będzie się tam zatrzymywać pociąg TLK Nida relacji Kielce – Warszawa – Kielce” – informuje spółka.

Aby poprawić dostępność kolei na północnym Podkarpaciu, przeniesiono postój pociągów z przystanku Pilchów na nowy przystanek Stalowa Wola Charzewice, który zapewnia dogodniejsze przesiadki z komunikacji miejskiej w Stalowej Woli.

Marcową korektę odczują również mieszkańcy Lublina. Wszystkie pociągi PKP Intercity wyjeżdżające stamtąd w kierunku zachodnim, będą zatrzymywać się dodatkowo na przystanku Lublin Zachód.

Więcej połączeń między Warszawą a Poznaniem

Pociąg IC Moniuszko relacji Bydgoszcz – Warszawa – Bydgoszcz pojedzie trasą zmienioną przez Iławę. Zawieszone będzie kursowanie EIC Lech z Warszawy do Poznania. Wagony z tego pociągu będą kursować pomiędzy stolicą a Poznaniem dołączone do EIC Varsovia relacji Warszawa – Berlin. Liczba codziennych połączeń między Warszawą a Poznaniem zwiększy się o jedno.

Natomiast łączący Gdynię z Katowicami TLK Artus pojedzie trasą zmienioną na odcinku Poznań – Wrocław. Od 15 do 31 marca oraz od 1 maja do 13 czerwca 2020 r. będzie kursować przez Jarocin i Krotoszyn, a w kwietniu przez Jarocin, Ostrów Wielkopolski i Twardogórę, omijając Kościan, Leszno, Rawicz, Żmigród, Oborniki Śląskie.

Przewoźnik poinformował także, iż czas przejazdu na trasie z Poznania do Szczecina będzie dłuższy o ok. 30 minut ze względu na rozpoczęcie kolejnego etapu prac modernizacyjnych. Od 16 maja EIC Chrobry relacji Warszawa – Szczecin – Warszawa oraz TLK Podlasiak relacji Suwałki – Szczecin – Suwałki pojadą przez stację Poznań Franowo.

Zmiana trasy do Zakopanego

Zmiany wprowadzono także dla Krakowa i południowej polski. Pociągi TLK Wybicki i TLK Pułaski, z Krakowa do Świnoujścia, będą kursować przez Kraków Płaszów, z pominięciem stacji Kraków Główny. Na linii do Zakopanego, na odcinku Chabówka – Zakopane – Chabówka, kontynuowana będzie obsługa podróżnych zastępczą komunikacją autobusową za kursujące na tym odcinku pociągi PKP Intercity. Pociąg IC Oscypek relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa pojedzie trasą zmienioną przez Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską. Na pomijanym fragmencie PKP Intercity uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Od 14 do 30 kwietnia oraz od 4 do 8 maja 2020 roku, pociągi TLK Szyndzielnia, TLK Halny i TLK Klimczok, na odcinku Żory – Czechowice-Dziedzice, pojadą trasą okrężną przez Chybie, pomijając postój w Pszczynie, do której pasażerowie będą mogli się dostać autobusem ZKA.

Na węźle warszawskim o 10 minut dłużej

Spółka podała, że pierwsze efekty prac między Krakowem a Katowicami pozwoliły zwiększyć od grudnia 2019 roku liczbę połączeń między miastami z jednego do ośmiu. Skład TLK Wielkopolanin relacji Kraków – Poznań pojedzie trasą zmienioną przez Skawinę, Spytkowice i Dwory, omijając Jaworzno Szczakową, Trzebinię i Krzeszowice.

Przewoźnik zaznaczył ponadto, że zmiany dotyczą też węzła warszawskiego. Składy PKP Intercity jadące w kierunku Trójmiasta, Kołobrzegu i Olsztyna ze względu na prace inwestycyjne na węźle warszawskim pojadą do 10 minut dłużej. Pociąg TLK Ustronie, łączący Kraków z Kołobrzegiem, pojedzie przez stację Warszawa Gdańska i Warszawa Zachodnia.

W okresie obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2019/2020 zarządca infrastruktury kolejowej przewidział pięć korekt, które mają dostosować kursowanie pociągów do realizowanych prac modernizacyjnych prowadzonych na liniach kolejowych.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak dojedziemy do CPK? Nowe linie kolejowe i trasy drogowe do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 14:03
Ok. 2,6-2,7 tys. uwag ws. korytarzy nowych linii kolejowych i tras drogowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiło już do spółki CPK - przekazał pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Marcin Horała. Uwagi można zgłaszać do 10 marca tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przywracanie połączeń kolejowych. Dziś podpisanie ustawy Kolej Plus

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 10:06
Prezydent Andrzej Duda podpisze po południu nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, tzw. Ustawę Kolej Plus. Uroczystość odbędzie się na stacji kolejowej w Końskich w województwie świętokrzyskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Nowej Lewicy: kolej jest przyszłością, większe środki na infrastrukturę cieszą

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 14:49
- Cieszymy się, że w infrastrukturę są wkładane coraz większe środki. Na całym świecie pasażerowie przenoszą się do pociągów. Kolej jest przyszłością - powiedział w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański, poseł Nowej Lewicy.
rozwiń zwiń