X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa CPK. Marcin Horała zapowiada konsultacje ws. linii kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2020 14:29
Pełnomocnik rządu do spraw budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, Marcin Horała, zapowiedział serię konsultacji w sprawie ostatecznego przebiegu linii kolejowych, które połączą polskie miasta z Portem Lotniczym Solidarność.
Audio
  • Marcin Horała o zarzutach śląskich samorządowców (IAR)
  • Marcin Horała: każdy zainteresowany będzie mógł się wypowiedzieć w sprawie przebiegu linii kolejowych do CPK (IAR)
Marcin Horała
Marcin HorałaFoto: PAP/Paweł Supernak

Wiceminister wydał oświadczenie po serii protestów, dotyczących przebiegu tras. Wstępne plany zostały ujęte w tak zwanym Strategicznym Studium Lokalizacyjnym, które niedawno przedstawiono opinii publicznej.

Od rozwoju kolei nie uciekniemy

Marcin Horała zapewnił, że każdy zainteresowany będzie się mógł wypowiedzieć w tej sprawie. Wiceminister odniósł się też do niedawnej wypowiedzi kandydata na urząd prezydenta Roberta Biedronia, który nawoływał do zaniechania inwestycji kolejowych. Wytknął mu, że w czasie rządów Sojuszu Lewicy Demokratycznej, z którego wywodzi się Biedroń, likwidowano linie kolejowe, doprowadzając do wykluczenia komunikacyjnego miliony osób. Marcin Horała podkreślił także, że torpedowanie inwestycji kolejowych jest sprzeczne z polityką Unii Europejskiej, która stawia na ekologiczne środki transportu.

Wątpliwości ws. przebiegu niektórych linii kolejowych

Przeciwko różnym wariantom przebiegu linii kolejowych protestowali między innymi mieszkańcy województwa łódzkiego oraz śląskiego. Śląscy samorządowcy wskazywali, że jedna z linii będzie przecinać ogród botaniczny w Mikołowie. Do tego zarzutu odniósł się Marcin Horała. Podkreślił, że linia będzie biegła obok ogrodu, co nie powinno zakłócić jego działania. Zaznaczył jednocześnie, że ostateczny przebieg linii zostanie wytyczony dopiero po zakończeniu wszystkich konsultacji.

Pociągiem na lotnisko

Prace przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego mają się rozpocząć w 2023 roku. Pierwszy samolot ma wystartować z CPK cztery lata później. W myśl planów do portu będą prowadzić tory szybkiej kolei tak, by czas podróży z prawie wszystkich większych miast nie przekraczał dwóch godzin.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konsultacje ws. założeń Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zgłoszono ponad 9 tysięcy uwag

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 12:07
Ponad 130 firm i instytucji, w tym m.in. LOT, PAŻP, IMGW i Orlen, Lotos, zgłosiło blisko 9,5 tys. uwag, opinii i propozycji do założeń koncepcyjnych Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformowała spółka Centralny Port Komunikacyjny. Analiza tych uwag potrwa do końca lutego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dojedziemy do CPK? Nowe linie kolejowe i trasy drogowe do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 14:03
Ok. 2,6-2,7 tys. uwag ws. korytarzy nowych linii kolejowych i tras drogowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiło już do spółki CPK - przekazał pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Marcin Horała. Uwagi można zgłaszać do 10 marca tego roku.
rozwiń zwiń