X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury: w tym roku kierowcy pojadą nowym odcinkiem A2

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2020 13:43
W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego - poinformował szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dziś podpisano też umowę na zaprojektowanie i budowę kolejnego fragmentu trasy, który połączy węzły Kałuszyn i Groszki.
Audio
  • Andrzej Adamczyk: niebawem spodziewane są umowy na kolejne odcinki A2 (IAR)
Andrzej Adamczyk
Andrzej AdamczykFoto: PAP/Przemysław Piątkowski
  • Minister infrastruktury: w tym roku przejezdny będzie cały odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego
  • Ma to się stać w trzecim kwartale
  • Podpisana została także umowa na budowę następnego odcinka autostrady
  • W resorcie infrastruktury trwają prace koncepcyjne nad ostatnim fragmentem A2 - między Sieldcami a granicą z Białorusią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki. Ma on powstać w 2023 r. Jak wyjaśnia resort infrastruktury, jest to pierwsza z trzech umów na budowę A2 na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Dla kolejnych odcinków autostrady A2 od węzła Groszki do węzła Gręzów oraz od węzła Gręzów do Siedlec trwa postępowanie przetargowe.

Szybciej z Warszawy do Mińska Mazowieckiego

- Autostrada A2, która połączy zachodnią i wschodnią granicę naszego kraju, jest inwestycją o istotnym znaczeniu dla rozwoju gospodarczego Polski. Podpisana dziś umowa jest kolejnym dowodem na konsekwentną realizację przez obecny rząd obietnicy budowy spójnego systemu nowoczesnych połączeń drogowych, zwiększającego bezpieczeństwo i komfort podróży – powiedział cytowany w komunikacie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.


budowa dróg 1200 eastnews.jpg
Sto obwodnic od 2020 do 2030 roku. Zobacz, gdzie powstaną- W tym roku otworzymy odcinek A2 od Warszawy do Mińska Mazowieckiego - napisał na Twitterze Andrzej Adamczyk. Zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni podpisane zostaną kolejne umowy na odcinki łączące Mińsk Mazowiecki z Siedlcami. Zdaniem Adamczyka Polacy "zasługują na bezpieczne i komfortowe drogi".

- Dlatego m.in. realizujemy Program budowy 100 obwodnic i dofinansowujemy drogi samorządowe z Funduszu Dróg Samorządowych - dodał.

Na wschód od Warszawy w realizacji znajdują się dwa odcinki autostrady A2 o łącznej długości 14,8 km: od węzła Lubelska do węzła Konik oraz od węzła Konik do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Koszt realizacji obu odcinków to 764,3 mln zł. Planowany termin udostępnienia drogi kierowcom to trzeci kwartał tego roku.

Obecnie autostrada A2 kończy się - jako Południowa Obwodnica Warszawy - na węźle Puławska. W budowie jest odcinek między tym węzłem a istniejącą już autostradową obwodnicą Mińska Mazowieckiego.

A2 do granicy z Białorusią

Władze pracują też nad koncepcją przebiegu trasy od Siedlec przez Białą Podlaską do granicy z Białorusią. Prace mają się zakończyć na wiosnę.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, MI, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adamczyk: przetargi na kilkanaście obwodnic jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 13:40
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk liczy, że w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na budowę 15-16 obwodnic z przedstawionego w sobotę rządowego programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Kilka z nich może zostać oddanych do użytku w 2023 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak dojedziemy do CPK? Nowe linie kolejowe i trasy drogowe do konsultacji

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2020 14:03
Ok. 2,6-2,7 tys. uwag ws. korytarzy nowych linii kolejowych i tras drogowych planowanych w ramach inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego trafiło już do spółki CPK - przekazał pełnomocnik rządu ds. tej inwestycji Marcin Horała. Uwagi można zgłaszać do 10 marca tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uwaga kierowcy. Za przejazd fragmentem autostrady A2 zapłacicie więcej

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 10:14
66 zł kosztuje przejazd samochodem osobowym płatnymi odcinkami autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Konina. O 6 rano spółka Autostrada Wielkopolska podniosła ceny za pokonanie tego odcinka dla samochodów osobowych o 6 zł. Podwyżka obejmuje wszystkie kategorie pojazdów.
rozwiń zwiń