X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Jan Krzysztof Ardanowski: zasady wsparcia dla rolników w UE muszą być takie same

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 12:32
- Walczymy o to, by rolnictwo w Europie wykorzystało cały swój potencjał, ale nie możemy się zgodzić, żeby utrzymywać różne systemy wsparcia, zabiegamy bardzo mocno by zasady wsparcia były jednakowe - mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Jan Krzysztof Ardanowski: wyrównanie unijnych dopłat dla rolników jest jednym z priorytetów rządu premiera Mateusza Morawieckiego (IAR)
Jan Krzysztof Ardanowski
Jan Krzysztof ArdanowskiFoto: PAP/Tomasz Gzell
  • Jan Krzysztof Ardanowski: walczymy o to, by rolnicy w UE mieli takie same zasady wsparcia
  • Minister rolnictwa: nie możemy dopuścić, by te mechanizmy były różne dla różnych krajów
  • Jan Krzysztof Ardanowski: Unia Europejska potrzebuje integracji

W kancelarii premiera odbyło się podsumowanie 100 dni rządu, w tym realizacji "piątki na 100 dni". Chodzi o pakiet pięciu zapowiedzi, które rząd w kampanii parlamentarnej zobowiązał się zrealizować lub rozpocząć ich realizację w ciągu pierwszych 100 dni rządów. 

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że rząd walczy "by rolnictwo w Europie wykorzystało cały swój potencjał". -To jest potrzebne również ze względu na głód na świecie, ale nie możemy się zgodzić, żeby utrzymywać różne systemy wsparcia, które naliczane były według mechanizmu sprzed 30 lat - zaznaczył Ardanowski.

- Dlatego wyrównanie wsparcia, wyrównanie dopłat jest jednym z najważniejszych priorytetów rządu premiera Morawieckiego, rządu Prawa i Sprawiedliwości - oświadczył.

duda konfa 1200.jpg
Prezydent: wspólna polityka rolna przyczyniła się do sukcesu Unii Europejskiej

- Odbyliśmy w ostatnich 100 dniach kilkadziesiąt rozmów, bardzo ważnych rozmów, z najważniejszymi politykami zajmującymi się rolnictwem w Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskiej, z ministrami w ich stolicach. Również tu do Warszawy przyjechali ministrowie Europy Środkowej i Wschodniej i tu razem dyskutowaliśmy, podpisaliśmy "deklarację warszawską". Mówi ona o tym, że wyrównanie szans nie jest elementem jakiejś litości, łaski, jest naturalną konsekwencją integracji europejskiej" - podkreślił minister.

Liczy się równość, ale integracja też jest ważna

- Jeżeli Unia Europejska nie będzie się integrowała to nie sprosta tym wszystkim wielkim wyzwaniom w handlu międzynarodowym (...) także tym wyzwaniom związanym z klimatem i środowiskiem, dlatego zabiegamy bardzo mocno by zasady wsparcia były jednakowe - zaznaczył.

Jan Krzysztof Ardanowski dodał, że "wizja nowoczesnego rolnictwa jest zbieżna z naszymi oczekiwaniami". Podkreślił, że gospodarstwa rodzinne oparte o szacunek dla przyrody są przyszłością rolnictwa europejskiego. Jako przykład podał gospodarstwo, które prowadził gość spotkania - rolnik, uczestnik programu "Rolnik szuka żony", Grzegorz Bardowski z Dolnego Śląska.

Bardowski wyraził nadzieję, że polski rząd będzie stał za polskimi rolnikami i będzie walczył o wyrównanie dopłat. Zwracał też uwagę na trudne warunki dla rolników w Polsce.

Minister poinformował, że rząd zabiega także o zmiany w polityce wewnętrznej państwa, które mają wzmocnić dochody rolników i pozwolić uzyskać im mocniejszą pozycję w łańcuchu nazywanym "od pola do stołu", aby sprawić, że łatwiej będzie im sprzedać swoje towary.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: realizujemy to, do czego się zobowiązaliśmy. To jest znak firmowy PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 12:33
- Łączne dochody budżetowe w ciągu 5 lat wzrosły o 146 mld zł. To jest miara profesjonalnego, sprawnego zarządzania budżetem państwa, sprawnego zarządzania finansami publicznymi - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, podsumowując 100 dni rządu. Podkreślił, że rząd realizuje obiecane wyborcom programy, w tym tzw. 13. emeryturę, 100 obwodnic i Mały ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 dni rządu Mateusza Morawieckiego. Publicysta: koalicjanci siłą PiS

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 10:53
- Na 235 parlamentarzystów Zjednoczonej Prawicy koalicjantów jest aż 37. Solidarna Polska dostała dodatkowy resort. Widzimy bardzo wyraźnie to wzmocnienie koalicjantów - mówił w Polskim Radiu 24 politolog Artur Wróblewski. W audycji wzięli również udział Miłosz Manasterski (Agencja Informacyjna) oraz Michał Wróblewski, dziennikarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz: wspieranie małych firm jest naszym priorytetem

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 12:12
Naszym celem są małe firmy rodzinne, w ich rozwoju może pomóc Mały ZUS plus - mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Rada Ministrów podsumowała pierwsze 100 dni rządu Zjednoczonej Prawicy, w tym realizację pięciu zapowiedzi z kampanii przed wyborami parlamentarnymi. 
rozwiń zwiń