X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polski rząd SMS-ami ostrzega turystów przed koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 11:18
Epidemia koronawirusa zatacza coraz szersze kręgi, a tymczasem polski rząd postanowił zatroszczyć się o bezpieczeństwo rodzimych turystów, zwłaszcza tych przebywających we Włoszech, które stają się nowym ogniskiem choroby.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay
  • SMS-owe ostrzeżenia otrzymują zarówno Polscy turyści w zagrożonych rejonach, jak i ci, którzy wrócili już do kraju
  • Uruchomiona została też specjalna strona z najważniejszymi informacjami o chorobie
  • Do tej pory w Polsce nie odnotowano przypadku zarażenia koronawirusem
  • Władze zapewniają: służby sanitarne są w gotowości

Wczoraj do polskich turystów w Italii przesłany został SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z ostrzeżeniem przed potencjalnie groźnym wirusem. Znalazł się w nim też odsyłacz do specjalnie przygotowanej strony, na której znaleźć można najważniejsze informacje na temat choroby.

Wzmożone środki bezpieczeństwa

SMS-y otrzymują też turyści, którzy już wrócili do kraju z zagrożonych rejonów. Szef KPRM Michał Dworczyk wyjaśniał w radiowej Trójce, że w wiadomości znajdują się instrukcje postępowania w przypadku zaobserwowania u siebie objawów takich jak kaszel czy gorączka. 

Kartki z podobnymi instrukcjami turyści otrzymują także w samolotach. Ponadto - jak mówił Michał Dworczyk - osoby wracające np. z Włoch mogą się spodziewać, że na lotnisku będzie im mierzona temperatura - taki obowiązek został wprowadzony od dzisiaj.

Pytania o dalszy przebieg epidemii

Profesor Krzysztof Tomasiewicz - kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego numer 1 w Lublinie - wskazuje że wszystkie podejmowane na świecie działania mają na celu ograniczanie możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zastrzega jednak, że  trudno w tej chwili mówić, według jakiego scenariusza przebiegną podejmowane działania.

- W innych krajach mamy pojedyncze zachorowania, przykład Niemiec czy Francji, i nie idą za tym setki czy tysiące zachorowań. Działania podejmowane wobec pojedynczych pacjentów dają szansę na ograniczenie i na uniknięcie zakażeń pozostałych osób. Przykład Włoch burzy optymistyczny obraz, ale to nie znaczy, że taki optymistyczny scenariusz nie może się spełnić - podkreśla.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapewniał wczoraj, że wszystkie służby medyczne w Polsce są w gotowości.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W związku z koronawirusem powrócą w Europie kontrole graniczne? KE wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 21:38
W Unii Europejski poziom zagrożenia koronawirusem jest oceniany jako umiarkowany, z wyjątkiem Włoch, gdzie podniesiono go do wysokiego. Tak zdecydowali eksperci z Europejskiego Centrum do Spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób. To był jeden z tematów spotkania przedstawicieli unijnych krajów w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biały Dom chce 2,5 miliarda dolarów na walkę z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 05:30
Biały Dom zwrócił się do Kongresu o 2,5 miliarda dolarów na walkę z koronawirusem. Pieniądze mają być przeznaczone na opracowanie szczepionki oraz zakupy i dostawy sprzętu medycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Specjalny sms ostrzega o koronawirusie we Włoszech. Odsyła do kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 07:19
Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego, dla przebywających we Włoszech przygotowano wiadomość tekstową informującą o przypadkach koronawirusa w tym kraju. W smsie jest także link do informacji zawierającej kompendium wiedzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Chinach. Wzrosła liczba chorych w prowincji Hubei

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 09:25
Będąca epicentrum zarażeń koronawirusem chińska prowincja Hubei nadal pozostanie pod ścisłą kontrolą i kwarantanną - poinformowała Narodowa Komisja Zdrowia w Pekinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronawirus w Korei Płd. Grupa religijna może być ogniskiem choroby

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2020 09:44
W Korei Południowej, która zmaga się z koronawirusem, odnotowano już prawie 900 przypadków zarażenia patogenem. Do tej pory zmarło tam 9 osób. Władze tego kraju zapowiedziały, że zamierzają objąć testami na obecność patogenu ponad 200 tys. członków grupy religijnej, którą łączy się z masowymi zachorowaniami.
rozwiń zwiń