X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Terminal LNG w Świnoujściu będzie rozbudowany. Umowa podpisana

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 13:18
Spółka Polskie LNG z Grupy Gaz-System podpisała w Warszawie umowę z firmami PORR i TGE Gas Engineering na rozbudowę instalacji do regazyfikacji terminalu LNG w Świnoujściu. Dzięki temu jego moce zwiększą się w tej dziedzinie o 50 procent - do 7,5 mld metrów sześciennych rocznie do końca 2021 roku.
Audio
  • Piotr Naimski: Polska konsekwentnie realizuje politykę różnicowania kierunków i źródeł dostaw gazu do naszego kraju (IAR)
  • Tomasz Stępień: oprócz rozbudowy terminala spółka będzie realizowała inne bardzo ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa energetycznego inwestycje (IAR)
  • Jacek Sasin: terminal jest ważnym elementem budowania przez Polskę niezależności energetycznej (IAR)
Podpisanie umowy
Podpisanie umowyFoto: Ministerstwo Aktywów Państwowych
  • W Warszawie podpisano umowę na rozbudowę terminalu gazowego w Świnoujściu
  • Jacek Sasin: budujemy niezależność energetyczną

Umowa dotyczy zaprojektowania instalacji i montażu regazyfikatorów LNG oraz pomp kriogenicznych.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin powiedział, że terminal jest ważnym elementem budowania przez Polskę niezależności energetycznej.

Dywersyfikacja w praktyce

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podkreślił, że Polska konsekwentnie realizuje politykę różnicowania kierunków i źródeł dostaw gazu do naszego kraju.

Prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień dodał, że oprócz rozbudowy terminalu spółka będzie realizowała inne bardzo ważne z punktu widzenia naszego bezpieczeństwa energetycznego inwestycje - przede wszystkim budowę gazociągu Baltic Pipe i rozbudowę rurociągów krajowych.

Rozbudowa terminalu jest objęta dofinansowaniem unijnym z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Obecnie zużywamy mniej więcej 19 miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie przedłużymy kontraktu z Rosją. Odzyskamy wolność". Polska dywersyfikuje energię i walczy z Nord Streamem 2

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 17:47
- W 2022 roku nie przedłużymy umowy gazowej z Rosją  - taką zapowiedź złożył w tym tygodniu w Polskim Radiu Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. infrastruktury energetycznej. Dodał, że na sfinalizowanie ambitnej strategii potrzeba jeszcze trzech lat. Budujemy Baltic Pipe, poszerzamy moce terminali, dążymy do budowy huba dla naszej części Europy. Z powodzeniem dywersyfikujemy także dostawy ropy naftowej. To nie wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie tłocznie Baltic Pipe w Polsce z pozwoleniem na budowę

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 16:39
- Wojewoda wielkopolski wydał pozwolenia na budowę dla tłoczni gazu w Odolanowie. Tym samym Gaz-System, operator polskiego systemu przesyłu gazu, ma już komplet pozwoleń na budowę dla trzech tłoczni Baltic Pipe w Polsce - poinformował operator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z Nord Stream 2? Niemcy chcą kontynuować jego budowę mimo sankcji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 11:46
Niemcy nie zamierzają rezygnować z budowy gazociągu Nord Stream 2. Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że nie zważając na sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską na Rosję projekt będzie kontynuowany. Jak się przewiduje inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.
rozwiń zwiń