X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Janusz Wojciechowski: Wspólna Polityka Rolna powinna być silna, ale i sprawiedliwa

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 12:57
Unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski powiedział, że Komisja Europejska stara się dostosować swoją politykę rolną do szczególnych potrzeb państw Unii Europejskiej. Celem komisji jest stworzenie silnego budżetu, który mógłby wspierać rolnictwo, ale i stawiać przed rolnikami wyzwania.
Audio
  • Janusz Wojciechowski: rolnicy z naszej części Europy mają szansę być liderami przemian, które nastąpią w rolnictwie w związku z wprowadzeniem Zielonego Ładu (IAR)
  • Janusz Wojciechowski podziękował zarówno prezydentowi Polski, jak i prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi za wsparcie dla silnej unijnej polityki rolnej (IAR)
Spotkanie ministrów rolnictwa państw UE
Spotkanie ministrów rolnictwa państw UEFoto: TT/Janusz Wojciechowski
  • Janusz Wojciechowski bierze udział w spotkaniu ministrów rolnictwa państw UE
  • Komisarz: Wspólna Polityka Rolna musi być silna i sprawiedliwa, wspierać ale i stawiać przed rolnikami wyzwania

Komisarz Janusz Wojciechowski bierze udział w Warszawie w spotkaniu z ministrami rolnictwa państw Unii Europejskiej. Podczas wspólnego z prezydentem Andrzej Dudą briefingu prasowego komisarz podziękował zarówno prezydentowi Polski, jak i prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi za wsparcie dla silnej unijnej polityki rolnej.

- Bardzo potrzebne są Unii Europejskiej takie głosy. Wspólna Polityka Rolna to jest polityka służąca bezpieczeństwu całej Europy. Ona powinna być silna i sprawiedliwa. A silna wspólna polityka rolna to przede wszystkim odpowiedni budżet - mówił Janusz Wojciechowski.

Sprawiedliwy rozkład obowiązków

Unijny komisarz ds. rolnictwa zaznaczył, że potrzeby rolnictwa w Europie Środkowej i Wschodniej są wyjątkowe i należy je uwzględnić w unijnym budżecie. Według niego rolnicy z tego regionu mają szansę być liderami przemian, które nastąpią w rolnictwie w związku z wprowadzeniem Zielonego Ładu, który nakłada na rolników zwiększone obowiązki. Janusz Wojciechowski tłumaczył, że rolą Komisji Europejskiej jest dopilnowanie, aby te obowiązki zostały rozłożone sprawiedliwie między wszystkie kraje unijne.


duda konfa 1200.jpg
Prezydent: wspólna polityka rolna przyczyniła się do sukcesu Unii Europejskiej

- Kraje Europy Środkowej i Wschodniej zachowały bardziej zrównoważone rolnictwo i mają wielkie szanse w związku z Zielonym Ładem być liderami tworzenia rolnictwa, które będzie prowadzone w sposób zrównoważony, w zgodzie z wymogami środowiska, ochrony klimatu czy dobrostanu zwierząt - mówił Janusz Wojciechowski.

Budżetowe konsultacje

Spotkanie komisarza Janusza Wojciechowskiego z ministrami unijnymi rolnictwa ma związek z konsultowanym budżetem Unii Europejskiej w nadchodzącej perspektywie finansowej. Ministrowie dyskutują o proponowanym podziale środków w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.
Zmniejszenia wydatków na rolnictwo w latach 2021-2027 domagają się między innymi: Szwecja, Dania, Holandia i Austria. Poza krajami Trójmorza, na redukcję budżetu Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027 nie zgadza się między innymi Francja.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szczyt UE ws. budżetu. Ekspert: koncepcją naszego rządu jest wzmocnienie gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 12:17
- Polska jest krajem rozwijającym się, a koncepcja naszego rządu polega na wzmocnieniu gospodarki. Premier Mateusz Morawiecki słusznie akcentuje dwa aspekty tego wzmocnienia, a więc politykę rolną i politykę spójności - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Krzysztof Miszczak z SGH. Gościem audycji był również prof. Tomasz Grzegorz Grosse z UW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ardanowski o Trójmorzu: to są państwa przez lata traktowane w UE trochę gorzej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 07:58
- Wymyślano, że "wyszliśmy z biedy, powinniśmy się cieszyć, że w ogóle coś dostajemy". Europa Zachodnia była przekonana, że oni będą produkować, a my będziemy kupować - mówił w Polskim Radiu 24 minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Dziś polityk spotyka się z ministrami Trójmorza ws. negocjacji unijnego budżetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: wspólna polityka rolna przyczyniła się do sukcesu Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2020 11:00
- Dzięki wspólnej polityce rolnej Unia stała się największym eksporterem żywności na świecie - powiedział prezydent Andrzej Duda po zorganizowanym w Pałacu Prezydenckim spotkaniu ministrów rolnictwa ośmiu państw Unii Europejskiej. 
rozwiń zwiń