X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Co dalej z Nord Stream 2? Niemcy chcą kontynuować jego budowę mimo sankcji

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2020 11:46
Niemcy nie zamierzają rezygnować z budowy gazociągu Nord Stream 2. Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że nie zważając na sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską na Rosję projekt będzie kontynuowany. Jak się przewiduje inwestycja zostanie oddana do użytku pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Alexander Chizhenok
  • USA zapowiadają sankcje na firmy związane z budową Nord Stream 2, z kolei Rosja jest od dawna objęta unijnymi sankcjami gospodarczymi
  • Niemiecki minister: inwestycja będzie kontynuowana
  • Gazociąg ma być gotowy na przełomie roku

Peter Altmaier uważa, że transformacja energetyczna w Europie nie zmniejszy zapotrzebowania na gaz ziemny. Występując w Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej poinformował, że Niemcy zamierzają wykorzystywać rosyjski gaz do produkcji wodoru.

- Dlatego w najbliższych latach będziemy potrzebować coraz więcej gazu. Oczywiście nie obejdzie się bez napięć. Mamy do czynienia z niezgodną z prawem międzynarodowym aneksją Krymu i jesteśmy przekonani, że konflikt w Donbasie, we wschodniej Ukrainie, musi być rozwiązany - powiedział niemiecki minister gospodarki.

nord stream 2 budowa 1200.jpg
KE nie wyłączy Nord Stream 2 spod dyrektywy antymonopolowej

Niemcy reagują na sankcje USA

Peter Altmaier wyraził ubolewanie z powodu zapowiedzianych kolejnych amerykańskich sankcji dla firm, które współfinansują gazociąg Nord Stream 2. Według Bundesbanku bezpośrednie inwestycje niemieckie w Rosji w 2019 roku wyniosły ponad 2 miliardy euro.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Media w Rosji: opóźnienie Nord Stream 2 nie zaszkodzi eksportowi gazu

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 10:14
Opóźnienie o rok uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 nie zaszkodzi rosyjskiemu koncernowi Gazprom w eksporcie gazu, niemniej problemem może stać się spadek eksportu ze względu na konkurencję ze strony gazu skroplonego - ocenia w poniedziałek "Kommiersant".
rozwiń zwiń

Czytaj także

KE nie wyłączy Nord Stream 2 spod dyrektywy antymonopolowej

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 11:00
Prawo unijne powinno być wprowadzone w przypadku Nord Stream 2 bez wyjątków – uważa komisarz ds. energii Kadri Simson. Tym samy Komisja Europejska opowiedziała się przeciwko odstąpieniu Nord Stream 2 od wdrożenia unijnych regulacji antymonopolowych ze zrewidowanej dyrektywy gazowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister energetyki Rosji: Nord Stream 2 powstanie na przełomie roku

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 16:52
Ministerstwo energetyki Rosji jest przekonane, że gazociąg Nord Stream 2 zostanie ukończony, i za termin sfinalizowania projektu przyjmuje przełom 2020 i 2021 roku - powiedział we wtorek w Berlinie wiceminister energetyki Rosji Paweł Sorokin.
rozwiń zwiń