X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Piotr Müller: w tym roku ważne decyzje ws. elektrowni atomowej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2020 09:48
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że trwają negocjacje w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Polityk, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, zapowiedział, że w tym roku powinno zapaść rozstrzygnięcie, kto sfinansuje budowę elektrowni.
Audio
  • Piotr Müller: w tym roku powinno zapaść rozstrzygnięcie, kto sfinansuje budowę elektrowni (IAR/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/zhangyang13576997233
  • Rzecznik rządu: w tym roku dowiemy się, jak będzie wyglądało finansowanie budowy elektrowni
  • Władze w sprawie budowy negocjują z Amerykanami i Japończykami, współpracę zaoferowali też Francuzi
  • Pierwszy reaktor ma być uruchomiony za 13 lat

- To jest taki obszar, który przez ostatnich kilkanaście, kilkadziesiąt lat był elementem długich dyskusji, ale myślę, że tych rozstrzygnięć możemy się spodziewać już w tym roku. W związku z tym teraz trwają negocjacje. Byłoby z mojej strony nieodpowiedzialne, gdybym wskazał, kto jest preferowany, bo to są rozmowy o dużych pieniądzach. Natomiast, faktycznie, to jest jeden z elementów, który ma realizować cele klimatyczne, bo jeżeli mamy ograniczyć emisję dwutlenku węgla, to wybudowanie elektrowni atomowej jest bez wątpienia jednym z ważnych filarów dostarczania energii w Polsce - wyjaśnił rzecznik.

elektrownia atomowa energia 1200.jpg
Rzecznik rządu: negocjujemy z USA, Japonią i Francją ws. elektrowni atomowej

Kto pomoże wprowadzić atom do Polski?

Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski podczas listopadowego polsko-amerykańskiego forum przemysłu jądrowego mówił, że kwestię finansowania budowy elektrowni jądrowej należy rozstrzygnąć w 2020 roku po to, żeby utrzymać harmonogram, przewidujący uruchomienie pierwszego reaktora w 2033 roku. W tym celu ma powstać nowy podmiot, który zajmie się budową i eksploatacją elektrowni jądrowej. Jego udziałowcem będzie strona polska.

W październiku amerykańsko-japońska firma GE Hitachi Nuclear Energy poinformowała, że podpisała porozumienie w sprawie współpracy przy ewentualnej budowie w Polsce małej elektrowni jądrowej o mocy 300 MW z Synthos - chemicznym koncernem kontrolowanym przez Michała Sołowowa.

PolskieRadio24.pl, IAR, Jedynka, md

Czytaj także

Elektrownia atomowa w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 13:00
Piotr Naimski – pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej – ogłosił, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy powstanie nowy podmiot, który zajmie się budową elektrowni jądrowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Francja proponuje współpracę przy budowie elektrowni jądrowych w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 09:12
Propozycję przedstawił francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire, który był gościem Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: negocjujemy z USA, Japonią i Francją ws. elektrowni atomowej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 12:03
Stany Zjednoczone, Japonia i Francja - to kraje, z którymi Polska negocjuje w sprawie energetyki jądrowej w naszym kraju. Rzecznik rządu Piotr Müller mówił w TVP, że rozmowy mają przyspieszony charakter, a decyzja o wyborze technologii zapadnie wkrótce.
rozwiń zwiń